Polska - Argentyna: oceny SportoweFakty.pl

Portal SportoweFakty.pl ocenił występ reprezentacji Polski w meczu z Argentyną. Biało-czerwoni wygrali na Łazienkowskiej 2:1. Zobacz kto dostał najwyższe noty, a kto najniższe.

Oceny biało-czerwonych według SportoweFakty.pl (skala od do 10):

Wojciech Szczęsny - 7,5 - Bardzo pewny punkt polskiej drużyny. Fantastycznie obronił strzał Rubena w pierwszej połowie. W innych sytuacjach również był bezbłędny.

Łukasz Piszczek - 7,0 - Po jednej z jego centr Grosicki powinien strzelić bramkę. Starał się często włączać do akcji ofensywnych. W obronie zagrał bez większych zastrzeżeń.

Grzegorz Wojtkowiak - 6,5 - Nie do końca potrafił poradzić sobie z atakującymi rywalami. Jednak w końcowym rozrachunku to był poprawny występ obrońcy Lecha.

Tomasz Jodłowiec - 6,5 - Przy straconej bramce mógł wybić piłkę i wówczas nie padłby gol. Kilka razy wyprzedził swoich rywali.

Jakub Wawrzyniak - 6,5 - Brakowało mu szybkości, ale plusem jest to, że próbował włączać się do akcji ofensywnych. Niewiele jednak z nich wynikało.

Jakub Błaszczykowski - 7,5 - Wielokrotnie brał ciężar gry na własne barki. Czasami z powodzeniem, a czasami tracił piłkę. Mimo wszystko był to dobry występ - tym bardziej, że zaliczył kapitalną asystę przy golu Brożka.

Rafał Murawski - 6,0 - Najsłabszy ze wszystkich pomocników. Wyglądał na ociężałego. W defensywie nie był tak skuteczny, a w ofensywie niewiele konstruował.

Dariusz Dudka - 7,0 - Lepiej od Murawskiego - zwłaszcza w defensywie, gdzie odebrał wiele piłek. W ofensywie już mniej przydatny.

Adrian Mierzejewski - 7,5 - Strzelił bramkę, ale zmarnował też świetną okazję. Był widoczny, starał się kreować grę i z pewnością był wyróżniającą się postacią.

Kamil Grosicki - 6,5 - W pierwszej połowie był aktywny. Starał się strzelać z dystansu, ale zmarnował też dwie dobre sytuacje. Najpierw głową uderzył niecelnie, a drugiej sytuacji zbyt długo składał się do strzału i w efekcie zabrano mu piłkę. Grał tylko do 56. minuty.

Robert Lewandowski - 7,5 - Wprawdzie gola nie strzelił, ale miał swój udział przy dwóch bramkach. Ciężko pracował na boisku.

Rezerwowi:

Paweł Brożek - 7,5 - Wniósł sporo ożywienia do gry biało-czerwonych. Strzelił bardzo ładną bramkę i z pewnością powinien dostawać więcej szans od Smudy.

Adam Matuszczyk - 6,0 - Grał jedynie 14 minut i nie pokazał niczego godnego uwagi.

Michał Kucharczyk - bez noty. Grał zbyt krótko.

Mateusz Klich - bez noty. Grał zbyt krótko.