Stalówka ogrywa KSZO w meczu sparingowym

Stal Stalowa Wola w drugim swoim meczu sparingowym pokonała pierwszoligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0. Jedynego gola dla zielono-czarnych zdobył Daniel Radawiec.

Kamil Górniak

W pierwszej połowie trener Stali Stalowa Wola Sławomir Adamus testował kilku zawodników. Widać było, że ci zawodnicy grali ze sobą pierwszy raz, gdyż gra spadkowiczowi z pierwszej ligi wyjątkowo się nie kleiła. Rywal Stalówki, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w pierwszej części pojedynku górował zdecydowanie nad Stalą pod względem technicznym. Stalowcy grali jednak bardzo ambitnie i nie pozwalali przeciwnikowi na zbyt wiele. Właściwie w pierwszych 45. minutach godne odnotowania były zaledwie dwie-trzy akcje. W 7. minucie testowany już po raz kolejny, tego lata jednak pierwszy raz, Krystian Getinger minął kilku rywali, ale w polu karnym powstrzymał go już jednak jeden ze stoperów. W 36. i 42. minucie to KSZO mogło zdobyć gola. Najpierw Krystian Kanarski uderzył zbyt lekko by trafić do siatki, a potem Jarosław Białek z rzutu wolnego chybił nieznacznie.

O ile w barwach KSZO większość graczy spisała się poprawnie, to w Stali tak dobrze nie było. Trener Adamus przypatrywał się grze kilku zawodników. Większość z nich nie sprawdziła się i w Stalowej Woli nie zagra. - Podziękowaliśmy już Panasowi, Demusiakowi, Ryczkowi i Naharnowiczowi. Natomiast Getinger, Zyguła, Bobak i Rajtar mają się pojawić w poniedziałek na zajęciach. Dodatkowo dojedzie Rafał Pydych - stwierdził szkoleniowiec zielono-czarnych.

Na drugą połowę wybiegła już całkiem inna jedenastka. Zawodnicy którzy się pojawiali na placu gry trenują już ze sobą od dłuższego czasu i widać było różnicę w grze. Akcję zaczęły się kleić i w końcu grupa 300 widzów mogła oglądać lepszą grę Stali. Spore zagrożenie na lewym skrzydle siał Rafał Turczyn, który siał zagrożenie pod bramką KSZO. W 60. minucie Kamil Gęśla sprzed pola karnego pomylił się nieznacznie, ale osiem minut później inny napastnik, Daniel Radawiec już nie zmarnował szansy. Po zagraniu z prawego skrzydła gracz ten ładnie przerzucił piłkę nad obrońcą i z 16. metrów uderzył nie do obrony.

Stalowcy nadal dominowali na boisku, ale w końcówkach akcji brakowało dobrego podania albo precyzyjnego uderzenia. W 70. minucie strzał głową Gęśli został w ostatniej chwili odbity na rzut rożny, w 76. Turczyn strzelił zbyt lekko, a w 85. minucie lob Radawca przeleciał tuż nad poprzeczką. Po zawodach trener Stalówki był zadowolony z występu swojego zespołu, szczególnie w drugiej połowie. - Co wymagać od 11 pozbieranych chłopaków. Każdy grał tak jak potrafił. Trudno mówić o zespołowości. Kwestią było jak przetrwać w takich warunkach, a co tu mówić jeszcze o jakimkolwiek wykonaniu. Ci chłopcy są na różnym etapie przygotowań. Jedni trenują z zespołem dwa tygodnie, inni kilka dni. Czeka nas sporo roboty, żeby to jakoś wyglądało. W drugiej połowie niektórzy potwierdzili swoją przydatność. Nie chcę mówić o nazwiskach, żeby się nie podpalili - stwierdził Adamus.

Na kolejnym, poniedziałkowym treningu mają pojawić się kolejni kandydaci do gry. - Przyjedzie kilku bramkarzy, m.in. Bartłomiej Dydo a także kilku Ukraińców. Wyjaśni się także przyszłość Henrego Uwakwe - zakończył opiekun zielono-czarnych.

Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
1:0 - Radawiec 68’

Stal Stalowa Wola: Naharnowicz - Demusiak, Kusiak, Wieprzęć, Sałek, Hojarecki, Panas, Getinger, Ryczek Zyguła, Gilar. Ponadto grali: Furtak, Drozd, Bobak, Rajtar, Piątkowski, Walczyk, Bednarz, Radawiec, Gęśla, Turczyn, Tabaka.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Dymanowski - Stachurski, Dybiec, Woropajew, Lasocki, Rożej, Skórnicki, Białek, Cieciura, Kanarski, Fryc. Ponadto grali: Bąbel, Dziewulski, Łatkowski, Sobczyński, Mąka, Wojtal, Żelazowski, Żak.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!