Lider stracił punkty w Brzesku, kibice opóźnili mecz - wyniki sobotnich spotkań 15. kolejki II ligi gr. wschodniej

Passę czterech kolejnych zwycięstw z rzędu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki przerwał Okocimski KS Brzesko. Piłkarze z Małopolski zremisowali na własnym obiekcie z liderem 1:1. Skorzystał na tym LKS Nieciecza, który w piątek pokonał GKS Jastrzębie i obecnie ma tyle samo punktów co nowodworzanie. Punkty odrabia również Start Otwock.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Sokół oddala się od strefy spadkowej

Jako pierwszy w sobotę odbył się mecz pomiędzy Sokołem Aleksandrów Łódzki a Olimpią Elbląg. Ciężko było wskazać faworyta tego spotkania. Oba zespoły spisywały się ostatnio słabiej i znajdowały się w tabeli obok siebie. Lepsi okazali się jednak gospodarze, którzy wygrali pewnie 2:0. Oba gole padły w drugiej odsłonie spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Sokół może dość wyraźnie oddalić się od strefy spadkowej.

Zwycięstwo odnieśli również gracze Wigier Suwałki. W sobotę pokonali oni skromnie OKS 1945 Olsztyn 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów pod koniec pierwszej odsłony zdobył Sebastian Świerzbiński. Gospodarze dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu awansowali do pierwszej dziesiątki w ligowej tabeli.

Przyjezdni zrobili frekwencję, ale…

500 widzów stawiło się na stadionie w Piotrkowie Trybunalskim, aby oglądać mecz pomiędzy Concordią a Resovią. Takiej ilości fanów w tym sezonie na Stadionie Miejskim jeszcze nie było. Taka liczba to jednak zasługa kibiców gości, którzy stawili się aż w liczbie 450! Na tym jednak kończą się pochwały dla fanów Resovii. Nim spotkanie się rozpoczęło wtargnęli oni na murawę i na długi czas skutecznie uniemożliwili grę piłkarzom. Pojedynek rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem. Mecz dla gospodarzy nieźle się rozpoczął. W 28. minucie wyszli oni na prowadzenie po golu Mariusza Zaora. Radość z prowadzenia piotrkowian trwała krótko. Już cztery minuty później wyrównał Wiesław Kozubek, a tuż przed przerwą gola do szatni i jak się później okazało ustalającego wynik meczu zdobył Rafał Zawiślan.

Lider stracił punkty

Stratę punktów zanotował w tej kolejce lider z Nowego Dworu Mazowieckiego. Świt zremisował w Brzesku z groźnym na własnym obiekcie Okocimskim 1:1. Losy meczu rozstrzygnęły się już na samym początku spotkaniu. Najpierw w 4. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie po trafieniu Michała Jagodzińskiego. Kilka minut później wynik spotkania ustalił Daniel Jarosz. Mimo straty punktów Świt zachował pozycję lidera. Nowodworzanie mają jednak na koncie tyle samo punktów co LKS Nieciecza.

Dwa punkty do lidera rozgrywek odrobił zatem Start Otwock, który bez większych problemów ograł łowickiego Pelikana. Niespodzianką zakończył się mecz w Rzeszowie gdzie ostatnia w tabeli Stal Rzeszów zremisowała z mającym wysokie aspiracje Ruchem Wysokie Mazowiecki 1:1.

Wyniki sobotnich spotkań 15. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Sokół Aleksandrów Łódzki - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)
1:0 - Ziółkowski 46'
2:0 - Kukieła 85'

Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 - Wierzbiński 41'

Concordia Piotrków Trybunalski - Resovia 1:2 (1:2)
1:0 - Zaor 28'
1:1 - Kozubek 32'
1:2 - Zawiślan 45'

Okocimski KS Brzesko - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:1)
0:1 - Jagodziński 4'
1:1 - Jarosz 7'

Start Otwock - Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)
1:0 - Kęska 34'
2:0 - Endzelm 67'

Stal Rzeszów - Ruch Wysokie Mazowiecki 1:1 (1:1)
1:0 - Gryboś 3'
1:1 - Twardowski 38'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!