Anna Fenninger i Mikaela Shiffrin wspólnie najlepsze na inaugurację sezonu

W Soelden tradycyjnie rozpoczęto sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Inauguracyjny slalom gigant wygrały dwie zawodniczki - Anna Fenninger oraz Mikaela Shiffrin.

Piotr Ziemka

Po pierwszym przejeździe prowadziła Mikaela Shiffrin, która uzyskała o dziewięć setnych sekundy lepszy czas niż plasująca się na drugiej pozycji Anna Fenninger. W drugiej rundzie taką samą przewagę uzyskała Fenninger. Dla Austriaczki to piąte z rzędu zwycięstwo w slalomie gigancie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Imponującą serię Fenninger rozpoczęła 28 grudnia 2013 roku w Lienzu. Później triumfowała dwukrotnie w Aare i raz w Lenzerheide.

Shiffrin po raz dziesiąty wywalczyła pierwsze miejsce w zawodach PŚ, tyle że wcześniej triumfowała wyłącznie w slalomie. Inauguracja sezonu była udana dla reprezentantek gospodarzy. Na trzecim stopniu podium znalazła się bowiem kolejna Austriaczka - Eva-Maria Brem. Czwarta była Kathrin Zettel.

41. lokatę zajęła Maryna Gąsienica-Daniel. Pierwszy przejazd ukończyło 48 zawodniczek z grona 69 uczestniczących.

W niedzielę 26 października do rywalizacji w slalomie gigancie przystąpią mężczyźni.

Następną okazję do zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej PŚ zawodniczki będą miały 15 listopada, kiedy w Levi odbędzie się slalom. Kolejny slalom gigant zaplanowano natomiast na 29 listopada w Aspen. Najważniejsza impreza sezonu - mistrzostwa świata - będzie miała miejsce w dniach 2-15 lutego w Stanach Zjedoczonych (Vail oraz Beaver Creek).