Miroslav Klose najlepszym strzelcem w historii MŚ!

Miroslav Klose w spotkaniu półfinałowym z Brazylią strzelił swoją 16 bramkę na mundialach. Tym samym Niemiec wyprzedził Ronaldo i stał się najlepszych strzelcem w historii mistrzostw świata!

Bartosz Wiśniewski
Miroslav Klose w spotkaniu z Brazylią wystąpił od pierwszej minuty. W 23. minucie podwyższył wynik na 2:0! Dla doświadczonego napastnika była to 16 bramka podczas mistrzostw świata, w których występował. Wcześniej 36-latek na mundialu w Brazylii strzelił swojego 15 gola, a miało to miejsce w meczu z Ghaną. Wtedy na wpisanie się na listę strzelców potrzebował po wejściu z ławki 112 sekund.
Klose wcześniej na listę strzelców wpisywał się 2002, 2006 i 2010 roku. Tym samym jest również czwartym piłkarzem w historii, któremu udało się zdobyć bramkę na czterech kolejnych mundialach. Wcześniej takiej sztuki dokonali: Pele, Karl-Heinz Rummenigge i Uwe Seeler. Na dodatek napastnik urodzony w Opolu jest pierwszym zawodnikiem w historii, który czterokrotnie wystąpił w półfinale mistrzostw świata.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Co ciekawe, być może na boiskach w Brazylii obserwujemy zawodnika, który w przyszłości przybliży się do rekordu Klosego. Mowa oczywiście o Thomasie Muellerze, który podczas turnieju w RPA i Brazylii strzelił już dziesięć goli! Jeśli 25-latkowi dopisze zdrowie to najprawdopodobniej będzie mógł wystąpić w 2018 roku w Rosji oraz na mundialu w 2022 roku. Być może to właśnie kolejny Niemiec znajdzie się w czubie najlepszych strzelców MŚ.