Luiza Złotkowska i Artur Nogal mistrzami Polski w wieloboju sprinterskim

Luiza Złotkowska i Artur Nogal zdobyli złote medale mistrzostw kraju w wieloboju sprinterskim. W zawodach zabrakło kilku czołowych polskich panczenistów.

Kamil Kołsut
Złotkowska bezdyskusyjnie zdominowała rywalizację wśród kobiet. Doświadczona zawodniczka wygrała wszystkie biegi (dwa na dystansie 500 metrów i dwa na 1000 metrów), w klasyfikacji wieloboju zwyciężając z ogromną przewagą. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Kapruziak, a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Woźniak.
U panów najlepszy okazał się Artur Nogal. Nasz sprinter po zaciętej walce pokonał Zbigniewa Bródkę. Brązowy medal przypadł Piotrowi Michalskiemu, a tuż za podium sklasyfikowany został Piotr Puszkarski.

Pod Giewontem z powodu problemów zdrowotnych nie wystartował Konrad Niedźwiedzki, a po pierwszym dniu rywalizacji z walki o medale wycofał się Jan Szymański. Artur Waś nad mistrzostwa kraju przedłożył treningi w Inzell. W weekend nasz zawodnik uzyskał swój najlepszy czas na tym torze (34.99).