Polscy panczeniści zdominowali Akademickie Mistrzostwa Świata

Czternaście medali zdobyli polscy panczeniści podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Ałmatach. Biało-czerwoni na najwyższym stopniu podium stawali aż osiem razy.

W sobotę złoty medal w wyścigu na 5000 metrów zdobyła Aleksandra Goss. Szóste miejsce zajęła Angelika Fudalej, a siódma była Magdalena Czyszczoń. Na dwukrotnie dłuższym dystansie u panów pierwszy był Sebastian Druszkiewicz. Lokatę na najniższym stopniu podium zajął Adrian Wielgat. W kobiecym biegu na 1000 metrów druga była Katarzyna Woźniak. [ad=rectangle] W niedzielę popis formy dali sprinterzy. Srebrny medal zdobył Artur Nogal, czwarty na 500 metrów był z kolei Piotr Michalski. Rywalizację na AMŚ zakończyły biegi masowe. Brązowy medal w rywalizacji kobiet zdobyła Goss. Pozycje tuż za podium zajęli Druszkiewicz oraz Urszula Włodarczyk.

Biało-czerwoni byli bezdyskusyjnymi bohaterami zawodów w Kazachstanie. W sumie Polacy przywieźli z akademickich mistrzostw czternaście krążków. Trzy indywidualne medale (dwa złote i jeden srebrny) zdobyła Woźniak. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał Jan Szymański, a najlepsze czasy w swoich konkurencjach osiągnęły także polskie drużyny.