PŚ w Seulu: Polacy bez błysku, Konrad Niedźwiedzki znów lepszy od Zbigniewa Bródki

Konrad Niedźwiedzki zajął ósme miejsce w wyścigu Pucharu Świata na 1500 metrów w Seulu. Tuż za nim sklasyfikowany został Zbigniew Bródka.

Kamil Kołsut
Nasz mistrz olimpijski poprawił tym samym wynik wykręcony tydzień wcześniej w Obihiro, podczas gdy jego koledzy z reprezentacji (Jan Szymański był dwunasty) wypadli nieco gorzej. Wyścig na koronnym dystansie nieoczekiwanie wygrał Norweg Sverre Lunde Pedersen, godząc koalicję Holendrów. Podium uzupełnili Wouter olde Heuvel i Kjeld Nuis.
Odległe lokaty w wyścigu na 5000 metrów zajęły jadące w Dywizji B Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss i Angelika Fudalej. Bezdyskusyjne zwycięstwo odniosła Claudia Pechstein, ustanawiając nowy rekord toru w Seulu. Niemka wyprzedziła Martinę Sablikovą. Triumfatorki z Obihiro - Ireen Wust - w Korei na starcie zabrakło.

Odległe lokaty podczas zajęli nasi sprinterzy. Dominację w rywalizacji mężczyzn na 500 metrów potwierdził będący w znakomitej formie Paweł Kuliżnikow. Małą niespodzianką zakończył wyścig kobiet. Najszybsza w Seulu okazałą się Nao Kodaira, która przed tygodniem na własnym torze dwukrotnie oglądała plecy Sang-Hwa Lee.