Zbigniew Bródka z Pucharem Świata!

Trwa wspaniały weekend w wykonaniu polskich sportowców. Po zwycięstwach Gwizdoń, Kowalczyk i trzecim miejscu skoczków przyszedł czas na historyczny sukces Zbigniewa Bródki. Polak zdobył Puchar Świata!

Maciej Mikołajczyk

W finale pucharowego cyklu Zbigniew Bródka zajął drugie miejsce, potwierdzając tym samym, że na rok przed zimowymi igrzyskami w Soczi znajduje się w wybornej dyspozycji. Polak w holenderskim Heerenveen musiał uznać wyższość Belga Barta Swingsa, ale w klasyfikacji generalnej na dystansie 1500 metrów uzbierał w ciągu zimy zdecydowanie najwięcej "oczek". 28-latek z Głowna jest pierwszym panczenistą w historii naszego kraju, który wywalczył małą Kryształową Kulę.

Wyczyn Bródki nie jest jedynym w ostatnich dniach sukcesem Polaków na lodzie. Nasi łyżwiarze szybcy w wyścigu drużynowym zajęli w Erfurcie trzecie miejsce, a w piątek ich znakomity wynik powtórzyły biało-czerwone.