Olimpijskie znaczki pocztowe w sprzedaży od piątku

autor: Polska Agencja Prasowa | 2012-07-23, 14:25 | źródło: PAP |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

W piątek 27 lipca, w dniu otwarcia igrzysk w Londynie, Brytyjska Poczta Królewska rozpocznie sprzedaż specjalnej serii znaczków pocztowych o tematyce olimpijskiej.

Jedną z flagowych dyscyplin Brytyjczyków jest kolarstwo torowe. Jednak po niedzielnym triumfie Bradleya Wigginsa z grupy Sky w Tour de France apetyty na medal olimpijski wzrosły również jeśli chodzi o wyścig szosowy i jazdę indywidualną na czas.

Seria znaczków ma przy okazji promować znane londyńskie obiekty. W przypadku obrazu przedstawiającego kolarza, przednie koło jego roweru zastępuje obręcz widokowego London Eye usytuowanego vis a vis popularnego Big Bena.

Z kolei przedłużeniem broni szermierza zadającego trafienie jest konstrukcja historycznego mostu London Bridge; biegacz rozpoczyna finisz na koronie Stadionu Olimpijskiego, najdroższej wizytówki i inwestycji w północno-wschodniej dzielnicy Stratford; natomiast wyprostowana sylwetka zawodnika skaczącego do wody zestawiona jest ze smukłą wieżą Tate Modern, brytyjskiego muzeum narodowego międzynarodowej sztuki nowoczesnej.

Obecny podczas prezentacji burmistrz Londynu Boris Johnson, ocenił z dumą: - Nawet bóg Hermes zdejmie z nóg swoje skrzydlate sandały i powierzy przesyłanie listów Brytyjskiej Poczcie Królewskiej, widząc tak piękne znaczki o tematyce olimpijskiej.

Cena każdego wyniesie funt i 28 pensów.

Brytyjska Poczta Królewska zapowiada również specjalną droższą i limitowaną kolekcję znaczków upamiętniających zdobywców złotych medali dla gospodarzy londyńskich igrzysk. Każdy będzie opatrzony czerwono-niebieskim logiem Team GB.

Polub SportoweFakty na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.