Wygrana Anity Włodarczyk w Pucharze Interkontynentalnym, Adam Kszczot trzeci

Anita Włodarczyk zajęła pierwsze miejsce w rzucie młotem na Pucharze Interkontynentalnym IAAF w Marakeszu. Trzeci w biegu na 800 metrów był Adam Kszczot.

Piotr Ziemka

Zwycięstwo w Pucharze Interkontynentalnym odniosła reprezentacja Europy, która zdobyła 447,5 punktu. Druga z dorobkiem 390 "oczek" była Ameryka. 339 pkt uzyskała Afryka, a 257,5 - Azja wspólnie z Pacyfikiem. W Marakeszu rozegrano 40 konkurencji. Do każdej indywidualnej zgłoszono po ośmiu zawodników, po dwóch z jednej reprezentacji. Do kadry Europy powołano dziesięcioro Polaków.

Anita Włodarczyk rzuciła młotem na odległość 75 metrów i 21 centymetrów. Drugi wynik uzyskała Amanda Bingson (72,38), a trzeci - Martina Hrasnova (70,47). Przed Adamem Kszczotem do mety biegu na 800 metrów dobiegli Nijel Amos (1:44.88) i Mohammed Aman (1:45.34). Polak miał czas 1:45.72.

Piątą pozycję w skoku o tyczce zajął Paweł Wojciechowski (5,40). Zwyciężył Renaud Lavillenie, który przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80. Na piątej pozycji biegu na 1500 metrów uplasowała się Renata Pliś (4:08.66). Najszybciej do mety dobiegła Sifan Hassan (4:05.99). Szósty w rzucie dyskiem był Robert Urbanek (60,27). Najlepiej spisał się Gerd Kanter (64,46). Przed Krystianem Zalewskim (8:47.68) w rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami uplasowało się siedmiu zawodników. Wszystkich rywali pokonał Jairus Kipchoge Birech (8:13.18).

W składzie europejskiej sztafety 4x400 metrów, która zajęła drugie miejsce, znalazła się Małgorzata Hołub. Triumfowała Ameryka (Christine Day, Francena McCorory, Stephenie McPherson i Novlene Williams-Mills). Sztafetę mężczyzn wygrali przedstawiciele Afryki - Boniface Tumuti, Isaac Makwala, Saviour Kombe i Wayde van Niekerk. Na drugiej pozycji uplasowała się Europa z Jakubem Krzewiną w składzie.

Pozostałe konkurencje kobiet wygrały: Emma Coburn (3000 m z przeszkodami), Dawn Harper-Nelson (100 m przez płotki), Christina Schwanitz (pchnięcie kulą), Maria Kuczyna (skok wzwyż), Dafne Schippers (200 m), a także Almaz Ayana (5000 m). Wśród mężczyzn triumfowali: Benjamin Compaore (trójskok), Alonso Edward (200 m), Sergiej Szubienkow (110 m przez płotki), Caleb Ndiku (3000 m) oraz Ihab El-Sayed (rzut oszczepem).