Robert Urbanek najlepszy w ostatnim w 2014 roku mityngu IAAF World Challenge

Sześcioro polskich medalistów lekkoatletycznych mistrzostw Europy 2014 wzięło udział w mityngu IAAF World Challenge w Rieti.

Piotr Ziemka

W rzucie dyskiem zwyciężył Robert Urbanek, który uzyskał 64 metry i 29 centymetrów. Trzecią pozycję zajął wicemistrz olimpijski z Londynu - Ehsan Hadadi (62,64). Trzysta metrów najszybciej przebiegł Karol Zalewski. Polak czasem 31,93 ustanowił rekord Polski na tym dystansie.

Druga do mety zmagań na 3000 metrów z przeszkodami dobiegła Katarzyna Kowalska (9:36.56). Szybsza była jedynie Habiba Ghribi (9:21.73). W czołowej trójce znalazła się również Joanna Jóźwik. Polka tak jak na mistrzostwach Europy w Zurychu przebiegła 800 metrów w czasie poniżej dwóch minut i była trzecia. Tym razem zmierzono jej 1:59.95. Rekord życiowy ustanowiła triumfatorka Agatha Jeruto (1:59.51).

Adam Kszczot uplasował się na czwartym miejscu w biegu na 800 metrów (1:44.35). Ósmy był Artur Kuciapski (1:46.09). Wszystkich rywali pokonał Taoufik Makhloufi (1:43.83). Na czwartej pozycji w skoku wzwyż sklasyfikowano Wojciecha Theinera, który zaliczył wysokość 2,25 metra. 2,36 przeskoczył mistrz Europy Bohdan Bondarenko.

Czwartą lokatę w skoku o tyczce zajął Przemysław Czerwiński (5,45), piątą zaś - Robert Sobera (5,30). Przed Krzysztofem Żebrowskim (3:41.21) do mety rywalizacji na 1500 metrów dobiegło jedenastu zawodników.

W sobotnim konkursie rzutu młotem zwyciężył Paweł Fajdek. Polak w klasyfikacji generalnej IAAF Challenge zajął drugie miejsce. "Generalkę" kobiet wygrała Anita Włodarczyk.