Diamentowa Liga w Zurychu: Polacy bez błysku, Tomasz Majewski dopiero siódmy

Czterech naszych reprezentantów brało udział w kolejnym mitingu Diamentowej Ligi w Zurychu. Biało-czerwoni, w tym Tomasz Majewski, nie odgrywali pierwszoplanowych ról.

Łukasz Żaguń

Polski kulomiot w Zurychu zaliczył zaledwie dwie mierzone próby. Rezultat 20,47m na kolana jednak polskich fanów nie powalił. Zawody wygrał Amerykanin Reese Hoffa (21,88m). Na podium uplasowali się jeszcze Niemiec David Storl (21,47) i rodak Hoffy, Joe Kovacs.

Nie popisali się również nasi specjaliści od 800m. Marcin Lewandowski i Adam Kszczot w finale biegu uplasowali się odpowiednio na szóstym (1.44,75) i siódmym miejscu (1.44,84). Zawody wygrał Nijel Amos (1.43,77). Drugi był Ayanleh Souleimann (1.43,93), a trzeci David Rudisha (1.43,96).
Z kolei w konkursie skoku wzwyż formy nie mogła odnaleźć Kamila Lićwinko. Polka rezultatem 1,89m zajęła dopiero ósme miejsce. Rywalki z kwitkiem odprawiła Maria Kuchina (2,02), która zostawiła w tyle Anę Simić (1,98) i Ruth Beitię (1,93).

Wielkich emocji nie było również w biegu na 100m. Najszybszy okazał się Jamajczyk Kemar Bailey-Cole (9,96), który na metę przybiegł przed Michaelem Rodgersem (10,05) i Jamesem Dasaolu (10,06).

Kolejny, ostatni już miting Diamentowej Ligi, odbędzie się w Brukseli 5 września.