Lekkoatletyczne MP: Anna Kiełbasińska i Karol Zalewski najszybszymi Polakami

Anna Kiełbasińska i Karol Zalewski wygrali we wtorek biegi na 100m w mistrzostwach Polski seniorów w Szczecinie i tym samym zostali najszybszymi Polakami w 2014 roku.

Pierwszego dnia mistrzostw Polski seniorów na słowa uznania zasłużyło kilku polskich lekkoatletów. W tym gronie znajdują się m.in. nasi sprinterzy. W biegu z udziałem pań najszybsza okazała się Anna Kiełbasińska, która wygrała rezultatem 11,50 i tym samym pobiła swój rekord życiowy. Na podium uplasowały się też Marta Jeschke (11,65) i Małgorzata Kołdej (11,67). Warto dodać, że finał sprintu rozgrywał się na mokrej nawierzchni. [ad=rectangle] W sprincie mężczyzn "setkę" najszybciej przebiegł Karol Zalewski (10,29), który uzyskał lepszy rezultat niż wskaźnik minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy. Drugi był Robert Kubaczyk (30,37), a trzeci Adam Pawłowski (10,42).

Z bardzo dobrej strony w konkursie rzutu oszczepem zaprezentował się natomiast Łukasz Grzeszczuk, który wygrał zawody rezultatem 81,40m. Na podium uplasowali się też Marcin Krukowski (78,15) i Paweł Roziński (76,96).

W trójskoku pań, który rozgrywał się przy dosyć silnym wietrze, rywalki z kwitkiem odprawiła Anna Jagaciak-Michalska, która jako jedyna pokonała barierę 14 metrów (14,06). Tuż za nią uplasowały się Małgorzata Trybańska (13,74) i Martyna Bielawska (13,65).

Ponadto, w środę zwycięstwa zanotowali też: Justyna Korytkowska (bieg na 5000m - 16.13,98 - rekord życiowy), Paulina Guba (pchnięcie kulą - 16,70), Urszula Jakimowicz (rzut oszczepem - 55,77), Krystian Zalewski (bieg na 5000m - 14.16,48) i Karol Hoffman (trójskok - 16,64).

Zawody w Szczecinie potrwają do czwartku.