BBC: Islandia rozbiła Liban

Po pierwszej połowie wydawało się, że to podopieczni Veselina Maticia sięgną po zwycięstwo, ale po przerwie Islandczycy wzięli się do pracy. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, którą uczestnicy EuroBasketu wygrali aż 32:10!

Karol Wasiek

Początek spotkania zdecydował należał do podopiecznych Veselina Maticia, którzy prowadzili nawet różnicą dziesięciu punktów. Wydawało się, że drużyna z Azji pokusi się niespodziankę i pokona debiutującą na EuroBaskecie, Islandię.

Gracze Craiga Pedersena do pracy wzięli się po przerwie, znacznie przyspieszając swoją grę. Trzecią kwartę wygrali aż 32:10. Główną bronią Islandczyków był rzuty trzypunktowe. W całym meczu zespół rzucił aż 18 "trójek"!

W niedzielę Islandia zmierzy się z Belgią, z kolei Liban zagra z reprezentacją Polski.

Liban - Islandia 75:96 (20:12, 20:22, 10:32, 25:30)

[b]Islandia: [/b]Hermannsson 24, Palsson 23, Gunnarsson 15, Sigurdarson 11, Stefansson 6, Baeringsson 5, Magnusson 5, Vilhjalmsson 5, Karason 2, Nathanaelsson 0, Steinarsson 0.

Liban: Haidar 26, Ibrahim 16, Souaid 9, Tabet 6, Woods 5, Gyokchyan 5, Saoud 3, Arakji 2, Bawji 2, Akl 1, Ayoub 0.

Bydgoszcz Basket Cup: Polska - Islandia 80:65