AfroBasket 2015: Oguchi i Nigeria w finale!

Nigeria, w barwach której gra zawodnik Anwilu Chamberlain Oguchi pokonała w półfinale Senegal i zagra o złoto! 29-letni koszykarz został bohaterem z dorobkiem 28 punktów. Cheikh Mbodj zagra o brąz.

Michał Fałkowski
Chamberlain Oguchi długo miał problemy z wejściem w mecz. 29-letni zawodnik spudłował pierwsze cztery rzuty z pięciu prób i wydawało się, że powtórzy się scenariusz z dwóch ostatnich spotkań AfroBasketu, gdy koszykarz miał wielkie problemy ze skuteczną grą.
Jak się jednak okazało - nic bardziej mylnego. Już do przerwy Oguchi rzucił 14 punktów, a po zmianie stron dodał sześć. Regulaminowy czas gry zakończył więc z dorobkiem 20 punktów i sześciu trafionych rzutów za trzy, ale zwycięstwa swojemu krajowi nie dał - Nigeria remisowała z Senegalem 76:76 i potrzebna była dogrywka.

W niej gwiazda Oguchiego rozbłysła jeszcze mocniej. Zawodnik Anwilu Włocławek dwukrotnie trafił zza łuku, dodał dwa celne rzuty wolne i z dorobkiem 28 punktów (9/15 z gry, w tym 8/13 za trzy) oraz czterech zbiórek wprowadził Nigerię do finału AfroBasketu w Tunezji.

Nigeria pokonała Senegal 88:79.

Zawodnikowi Energi Czarnych Słupsk, Cheikh Mbodj (niespełna 12 minut i dwa punkty) i całej reprezentacji Senegalu pozostaje więc walka o brąz.

W drugim półfinale Tunezja zmierzy się z Angolą. Wygrany zmierzy się z Nigerią w finale w niedzielę wieczorem.