U-18: Drugie zwycięstwo Polek

Po poniedziałkowej premierowej wygranej reprezentacja Polski do lat 18 koszykarek wygrała drugi mecz podczas mistrzostw Europy.

Podopieczne Adama Ziemińskiego, Rafała Czyszpaka i Piotra Rozwadowskiego poszły za ciosem i po poniedziałkowym zwycięstwie nad Serbią, we wtorek rozgromiły Estonki 75:39. Od samego początku spotkanie lepiej rozpoczęły nasze zawodniczki, które wygrały każdą kwartą sukcesywnie powiększając przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach Polki prowadziły 22:17, po dwudziestu 35:24, a po trzydziestu było już 60:31. Ostatecznie nasze juniorki wygrały 75:39. Najskuteczniejsza w naszych szeregach była Zuzanna Puc, autorka 14 punktów (10 już po 1 kwarcie). 11 dołożyła natomiast Klaudia Budkiewicz.

[ad=rectangle] W środę o godzinie 14.00 naszymi rywalkami będą Litwinki. Spotkanie to zadecyduje z kim nasze dziewczyny zmierzą się w dalszej fazie, kiedy to do gry dołączą ekipy z miejsc 5-6 z grup E i F (walka o ćwierćfinały). Z dywizją A pożegnają się trzy najsłabsze ekipy.

Estonia - Polska 39:75 (17:22, 7:13, 7:25, 8:15)

Polska: Puc 14, Budkiewicz 11, Niemojewska 9, Stawińska 9, Niedźwiedzka 8, Szloser 7, Gwizdała 5, Podkańska 4, Papiernik 3, Parzeńska 3, Darnikowska 2.