U18: Porażka Polaków ze Słoweńcami

W czwartek w ostatnim meczu grupy E podczas mistrzostw Europy do lat 18 dywizji B reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią.

Stanisław Grabowski
Stawką piątkowe spotkania było pierwsze miejsce w grupie E, czyli teoretycznie łatwiejszy rywal w półfinale. Od samego początku pojedynek był bardzo wyrównany. Jednak od 11 minuty (15:12 dla Słowenii) podopieczni Andrzeja Kierlewicza, Eugeniusza Kijewskiego i Wojciecha Rogowskiego zaczęli zyskiwać przewagę. Do przerwy Polska prowadziła 39:31. W drugiej połowie na parkiecie rządziła niestety niepodzielnie Słowenia, która ostatecznie wysoko pokonała Polaków 80:70, zwyciężając w drugiej połowie w stosunku 49:31. Najskuteczniejszym zawodnikiem w reprezentacji Polski był Maciej Bender, autor 17 oczek. W naszych szeregach na parkiecie nie pojawił się Marcel Ponitka, który do tej pory średnio notował 10,2 punktów, 3,5 asysty i 3,0 zbiórki.
W sobotę o godzinie 18.00 Polacy zagrają w półfinale z Izraelem (zwycięzca grupy F).

Słowenia - Polska 80:70 (15:12, 16:27, 28:15, 21:16)

Polska: Bender 17, Kapa 11, Gruszczyński 9, Rutkowski 8, Ścibisz 7, Kierlewicz 6, Kiwilsza 4, Dziewa 4, Sewioł 2, Mijakowski 2, Kolenda 0.