Belgia: Porażka Mateusza Ponitki w finale

Telenet Ostenda przegrał drugi mecz z Dexią Mons-Hainaut w finale ligi belgijskiej. Polski skrzydłowy zdobył siedem punktów.

Karol Wasiek

W środę, 27 maja, rozpoczęła się rywalizacja w finale ligi belgijskiej. Zespół Mateusza Ponitki - Telenet Ostenda wygrał z Dexią Mons-Hainaut 65:50. Polak zdobył pięć punktów w ciągu 15 minut spędzonych na parkiecie.

W piątek odbyło się drugie spotkanie w serii finałowej. Tym razem lepsi okazali się koszykarze Dexii Mons, którzy wygrali 72:63. Gospodarze zagrali bardzo zespołowo w tym spotkaniu. Wszyscy zawodnicy, którzy pojawi się na parkiecie, zdobyli punkty. Najwięcej oczek (14) uzyskał Mike Smith.

Ponitka na boisku przebywał 24 minuty. W tym czasie zdobył siedem punktów. Gracz miał jednak słabą skuteczność z gry (2/7 za dwa, 1/6 za trzy). W swoim dorobku zapisał także sześć zbiórek i jedną asystę.

Kolejne spotkanie finałowe odbędzie się w niedzielę.