AZS PWSZ Gorzów widzi przyszłość w młodzieży

We wtorek 19 maja odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Klubu Sportowego AZS PWSZ Gorzów. Przedstawiono podsumowania finansowe, ale także te najważniejsze - sportowe.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Podczas spotkania włodarze przedstawili sprawozdania z przeprowadzonych projektów i rozliczenia w związku z różnymi umowami. Obecni byli także trenerzy i zawodniczki, dlatego nie zabrakło również dyskusji na temat przyszłości, nie tylko pierwszego zespołu, który w minionym sezonie Tauron Basket Ligi Kobiet zajął 5. miejsce.
Obecny dług klubu wynosi 174 868,82 zł. Zarząd zapewnia jednak, że będzie on spłacany z zysków w latach następnych. Członkowie komisji rewizyjnej wyrazili pozytywną opinię o realizacji budżetu. Tym samym zarząd stowarzyszenia otrzymał absolutorium.

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. rozliczyć musiał się zaś z następujących umów:
- jedna umowa ze Starostwem Powiatowym na turniej Mini Basket Ligi
- cztery umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego: Memoriał Aleksandry Piotrowskiej, obóz i turniej Mini Basket Ligi oraz Liga Dolnośląska
- trzy umowy z Urzędem Miasta Gorzowa: rozgrywki ekstraklasy, szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz profilaktyka przeciwdziałania alkoholizmowi

Gorzowianie mogą pochwalić się wieloma sukcesami na tle szkolenia młodzieży. Oprócz zespołu w ekstraklasie, była także drużyna na jej zapleczu. Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów zajął 7. miejsce w grupie B I ligi i 2. miejsce w grupie walczącej o utrzymanie. Pozostałe osiągnięcia gorzowskiej młodzieży to:
- II miejsce mistrzostw Polski juniorek starszych
- IV miejsce mistrzostw Polski AZS
- półfinały mistrzostw Polski kadetek (miejsca 9-12)
- ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek
- I miejsce w lidze dolnośląskiej rozgrywek juniorek starszych
- II miejsce w rozgrywkach juniorek i kadetek
- w kadrze Polski występowały Magda Szajtauer, Katarzyna i Beata Jaworskie, które wzięły udział w mistrzostwach Europy do lat 20 w Udine we Włoszech
- trzy reprezentantki zespołu do lat 14-15 zagrają w mistrzostwach Europy

Należy jeszcze dodać, że nie wszystkie rozgrywki zostały już zakończone. Pod koniec maja w Krakowie odbędzie się finałowy turniej mistrzostw Polski kadetek (U16). - Po cichu liczymy na sukces - powiedział Dariusz Maciejewski. Turniej potrwa od 27 do 31 maja.

Wiele dzieje się natomiast na polu szkolenia najmłodszych. Pierwszy rok ma za sobą Akademickie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, a program "Nauka, Sport, Przyszłość" szkoli już 578 dziewczynek z 13 miejscowości. Stworzono nawet własną ligę. - Mamy 16 zespołów we własnej lidze klubowej. To jest ewenement na skalę krajową. Nie ma w Polsce takiego klubu, który ma tyle zespołów. Cały rok graliśmy cykl czterech turniejów. Odniosło to sukces. Pierwsze miejsce zajęła grupa środowiskowa z Gorzowa, drugie Deszczno, a trzecie SP-13 z Gorzowa - przekazał Maciejewski, który z powodu zaangażowania w powyższy projekt na pewno nie wyjedzie z Gorzowa.

Klub chce sięgnąć na jeszcze niższe poziomy edukacji, mianowicie klasy 1-3 podstawówki, a we współpracy z Kangoo Kids nawet do przedszkoli.

Kibice najbardziej czekają jednak na informację odnośnie zespoły grającego w TBLK. Tutaj nie ma niestety dobrych wieści, bo z drużyną już pożegnała się Sharnee Zoll, która przeszła do Ślęzy Wrocław. Prawdopodobnie odejdzie też Alyssia Brewer. Na razie kontrakty podpisane mają niektóre z młodszych, krajowych zawodniczek. Pierwsze rozmowy zostaną podjęte dopiero po podpisaniu kolejnej umowy z głównym sponsorem - Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Zarząd czyni też starania o kolejnych silnych partnerów.

Działania na polu szkolenia przynoszą jednak dużo radości, a w kolejnych latach mogą okazać się kluczowe w budowie drużyny, która będzie odnosić sukcesy na najwyższym poziomie rozgrywek. Projekt "Nauka, Sport, Przyszłość" był doskonałym pomysłem.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×