Stelmet Zielona Góra w finale TBL!

Poznaliśmy pierwszego finalistę mistrzostw Polski koszykarzy. [tag=1747]Stelmet Zielona Góra[/tag] po raz trzeci pokonał Rosę Radom i zagra o złoty medal.

Rosa zapowiadała walkę na własnym terenie, aby powstrzymać Stelmet w drodze do kolejnego finału TBL. Radomianie słowa dotrzymali i przez trzy kwarty dzielnie stawiali czoła wicemistrzom Polski. Podopieczni Saso Filipovskiego zdołali jednak wyrwać trzecie spotkanie, głównie dzięki kapitalnej końcówce. W czwartej kwarcie zanotowali serię 14:0, która okazała się zabójcza dla ekipy trenera Kamińskiego.

[ad=rectangle]

Jeszcze w początkowej fazie ostatniej odsłony Rosa prowadziła 58:53 i wydawało się, że zdoła pokonać Stelmet. W gazie był Michał Sokołowski, który zdobył siedem z pierwszych dziewięciu punktów gospodarzy w tej kwarcie. Niestety dla miejscowych, kolejne minuty były popisem gry ich rywali. Wszystkim dowodził bohater zielonogórzan - Quinton Hosley. Amerykanin wywalczył 22 punkty, miał osiem zbiórek, pięć przechwytów i trzy asysty.

Stelmet w trzeciej kwarcie miał 0/7 za trzy, lecz pozostał konsekwentny i nadal forsował rzuty z dalekiego dystansu. Zaczęły one wpadać w najważniejszym momencie. Dwa razy celnie przymierzył Przemysław Zamojski, a później także Hosley i Koszarek. W decydujących fragmentach goście grali spokojniej, rozważniej i skuteczniej. Wypracowana przewaga okazała się już nie do odrobienia przez Rosę.

#dziejesiewsporcie: Kuriozalna decyzja sędziego

Źródło: sport.wp.pl

Rosa mimo porażki, zagrała dobre zawody. W pierwszej połowie posiadała inicjatywę, grała szybko i z pomysłem. Po trójce Urosa Mirkovicia było nawet 30:21, jednak końcówka pierwszej połowy należała do Stelmetu. Goście mieli aż 12 strat przed przerwą, lecz potrafili przezwyciężyć ten problem i udanie finiszować.

Sokołowski z 15 punktami był liderem Rosy. 12 oczek dołożył Danny Gibson, który miał też pięć asyst. Zawiódł po raz kolejny w tej serii Mike Taylor, autor ośmiu punktów (3/10 z gry). W Stelmecie Koszarek zgromadził 14 punktów i trzy asysty.

Stelmet o złoto zagra z lepszym z pary PGE Turów - Energa Czarni. Obrońcy tytułu prowadzą 2-1, a czwarty mecz zaplanowano na czwartek.

Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 65:72 (18:16, 16:19, 15:10, 16:27)

Rosa: Sokołowski 15, Gibson 12, Taylor 8, Turek 8, Mirković 5, Szymkiewicz 5, Adams 4, Majewski 3, Witka 3, Jeszke 2, Zalewski 0.

Stelmet: Hosley 22, Koszarek 14, Robinson 9, Hrycaniuk 9, Zamojski 9, Cel 4, Lalić 4, Troutman 1, Chanas 0.

Stan rywalizacji: 3-0 dla Stelmetu