Curry poprowadził Warriors do inauguracyjnej wygranej

Stephen Curry zdobył 34 punkty i poprowadził Golden State Warriors do wygranej na inaugurację play-off NBA. Wojownicy pokonali New Orleans Pelicans 106:99.

Jacek Konsek

Przez ponad trzy kwarty nie było żadnych emocji w Oracle Arena. Wojownicy prowadzeni przez niesamowitego Stephena Curry'ego pewnie prowadzili z Pelikanami z Nowego Orleanu, różnicą nawet 25 punktów. W ostatniej odsłonie goście wzięli się jednak do odrabiania strat. Klasą sam dla siebie był Anthony Davis, który w debiucie w play-off wywalczył 35 punktów, z czego aż 20 w ostatniej kwarcie! Z 25 oczek deficytu zrobiły się tylko cztery, lecz na nic więcej nie było stać podopiecznych Monty Williamsa.

Ojciec gwiazdora GSW Dell Curry, niegdyś ikona Charlotte Hornets, nie reagował zbyt impulsywnie kiedy jego syn wraz z kolegami rozgrywali imponującą pierwszą połowę. Już w premierowej kwarcie Warriors osiągnęli 15-punktowe prowadzenie. Szybkie kontry, łatwe punkty z pomalowanego oraz mnóstwo asyst - to cechowało grę najlepszej ekipy sezonu zasadniczego. Na domiar złego kontuzji nabawił się Tyreke Evans, a Davis w trzeciej kwarcie miał już cztery faule. Wydawało się, że emocji w tym meczu już nie będzie.

Pelicans nie mieli jednak nic do stracenia i wykorzystali fakt, że gospodarze mocno spuścili z tonu i nie byli już tak skoncentrowani jak w pierwszej połowie. Świetnie spisywał się Quincy Pondexter, z kolei Davis zamieniał na punkty niemalże każde posiadanie! Przewaga topniała w oczach, a na dodatek Curry i Klay Thompson niespodziewanie mylili się na linii rzutów wolnych.

Pelikanom zabrakło czasu aby wyrównać, a Wojownicy mogą się cieszyć, bowiem Davis z minuty na minutę wyglądał coraz lepiej. Ostatecznie gospodarze sięgnęli po pierwszy triumf, choć w kolejnych spotkaniach powinni mieć się na uwadze.

Curry zdobył 34 punkty, miał pięć asyst i cztery zbiórki. 21 oczek dołożył Thompson, z kolei Draymond Green uzbierał 15 oczek, 12 zbiórek i siedem asyst. Równie wszechstronny był Pondexter, który zakończył zawody z 20 punktami, dziewięcioma zbiórkami i sześcioma asystami. Davis miał 13/23 z gry, do tego również siedem zbiórek i cztery bloki.

Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 106:99 (28:13, 31:28, 25:25, 22:33)

Warriors: Curry 34, Thompson 21, Green 15, Bogut 12, Barnes 12, Iguodala 8, Livingston 2, Ezeli 2, Barbosa 0, Speights 0.

Pelicans: Davis 35, Pondexter 20, Gordon 16, Cole 8, Ajinca 6, Holiday 5, Anderson 3, Cunningham 3, Asik 2, Evans 1.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Warriors