Ekspresem do półfinału - relacja z meczu BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Zagłębie Sosnowiec

Koniec sezonu dla Zagłębia Sosnowiec! BM Slam Stal bez skrupułów pokonała rywala na ich terenie, szybko zamykając ćwierćfinałową rywalizację.

Patryk Pankowiak
W pierwszej połowie umieścili w koszu aż 69-procent oddanych rzutów z gry, popełniając przy tym tylko dwie starty. Mowa o drużynie BM Slam Stali, która w sobotę zaprezentowała cały swój kunszt i podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym spotkaniu ćwierćfinałowej serii w Ostrowie Wielkopolskim, nie oddała prowadzenia nawet na sekundę.
O przebiegu trzeciego meczu fazy play-off obu ekip zadecydowały już wydarzenia z drugiej kwarty, gdzie żółto-niebiescy zanotowali serię 13:0, doprowadzają do stanu 42:24. Podopieczni Mikołaja Czai ze stoickim spokojem kontrolowali dalszy przebieg widowiska, a ich przewaga w pewnym momencie osiągnęła nawet 30 punktów. Ostrowianie triumfowali ostatecznie 89:68, ekspresowo meldując się w półfinale rozgrywek 2014/2015. Tam ich rywalem będzie Legia Warszawa lub Spójnia Stargard Szczeciński.

Goście przyjechali do Sosnowca zmotywowani nie tylko faktem szybkiego zamknięcia serii, ale i rewanżu za porażkę w sezonie zasadniczym. Ta sztuka zdecydowanie się im udała. Słowa pochwały należą się każdemu z zawodników Stalówki, ale na wyróżnienie zapracował sobie szczególnie Tomasz Andrzejewski. Podkoszowy uzbierał 20 punktów i eval na poziomie 25. Po cztery kluczowe podania rozdali Tomasz Ochońko i Wojciech Pisarczyk, a aż 8 zbiórek miał rezerwowy obrońca, Dawid Adamczewski.

Podopiecznym Tomasza Służałka zabrakło siły pod tablicami. Tam dominowali Andrzejewski i Wojciech Żurawski, a gospodarze zebrali ponadto zaledwie 25 piłek. Nieskuteczni byli Marcin Kosiński (3 punkty, 1/7 z gry) czy Marek Piechowicz (10 punktów, 3/10 z gry). Jak można więc myśleć o przeciwstawieniu się drużynie pokroju Stali, bez wsparcia swoich wiodących postaci? 17 oczek w niespełna 17 minut skompletował najlepszy po stronie przegranych, Patryk Przyborowski.

Zagłębie Sosnowiec zakończyło sezon na 8. miejscu w rozgrywkach regularnych i przegrywając 0-3 w pierwszej rundzie fazy play-off.

Zagłębie Sosnowiec - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 68:89 (19:29, 11:29, 22:19, 16:12)

Zagłębie: Przyborowski 17, Bogdanowicz 11, Nowerski 10, Piechowicz 10, Mordzak 9, Gospodarek 6, Kosiński 3, Sadło 2, Osiakowski 0.

Stal: Andrzejewski 20, Żurawski 13, Ochońko 11, Suliński 11, Pisarczyk 10, Adamczewski 8, Mroczek-Truskowski 6, Sirijatowicz 5, Olejnik 3, Spała 2, Milczyński 0, Zębski 0.

Stan rywalizacji: 3-0 dla BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.