Pewny awans krośnian - relacja z meczu Znicz Basket Pruszków - Miasto Szkła Krosno

Koszykarze z Krosna dzięki zwycięstwu w Pruszkowie awansowali do półfinału I ligi. Pierwsze skrzypce w obozie Miasta Szkła grał bez wątpienia Adam Parzych.

Jakub Artych
Ekipie z Podkarpacia brakowało już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do półfinału I ligi. Zawodnicy Miasta Szkła nie zamierzali jednak lekceważyć rywali. - Oczywiście jedziemy do Pruszkowa, aby w sobotę zakończyć ten pojedynek. Dwa ostatnie mecze pokazały jednak, że nie będzie łatwo. Rywale na pewno powalczą do końca - przestrzegał Damian Pieloch.
Koszykarze z Pruszkowa są ewidentnie drużyną własnego parkietu. Początek sobotniego spotkania potwierdził tą tezę. Podopieczni Michała Spychały narzucili rywalom swój styl gry, zyskując przewagę pod obiema tablicami. W zespole z Krosna z kolei ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Adam Parzych, który kilkakrotnie ukąsił z dystansu.

Trzynaście punktów Parzycha, pozwoliło podopiecznym Michała Barana wyjść na prowadzenie. Sobotni mecz w Pruszkowie miał rożne oblicza. Obie drużyny mocno falowały, nie potrafiąc ustabilizować swojej gry na wysokim poziomie. W ekipie z Mazowsza w drugiej kwarcie uaktywnił się lider Adam Linowski, który dał sygnał do odrabiania strat. Skuteczna obrona gości z Podkarpacia nie pozwoliła jednak Zniczowi na wiele.

Do przerwy krośnianie byli na dobrej drodze do półfinału I ligi. Po zmianie stron swoje wysokie umiejętności pokazał Dariusz Oczkowicz, dzięki któremu Miasto Szkła utrzymywało bezpieczny dystans do Znicza. Bohaterem ekipy z Podkarpacia był jednak Adam Parzych, który okazał się nie do zatrzymania! Były gracz między innymi Spójni Stargard Szczeciński po trzech kwartach zgromadził aż 27 punktów.

W ostatniej odsłonie podopiecznym Michała Barana nie mogło już zdarzyć się nic złego. Krośnianie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń, grając bardzo spokojny basket. Kluczem do zwycięstwa koszykarzy z Podkarpacia była dobra skuteczność zarówno pod koszem jak i w rzutach z dystansu. Dzięki wygranej w Pruszkowie, w półfinale Miasto Szkła Krosno rywalizować będzie z Sokołem Łańcut. W derbowych spotkaniach emocji i dramaturgii z pewnością nie zabraknie. Znicz Basket Pruszków - Miasto Szkła Krosno 65:77 (19:23, 16:19, 18:25, 12:10)

Znicz: Linowski 19, Janiak 14, Kowalewski 11, Czosnowski 10, Put 9, Tokarski 2, Bonarek 0, Hybiak 0, Janik 0, Jaśkiewicz 0, Kaczmarzyk 0, Tarczyk 0.

Miasto Szkła: Parzych 30, Oczkowicz 16, Baran 9, Dłuski 9, Wyka 7, Małgorzaciak 3, Pieloch 3, Dusiło 0, Musijowski 0, Salamonik 0.

Stan rywalizacji: 3:0 dla Miasto Szkła Krosno.

Czy Miasto Szkła Krosno zagra w finale I ligi?