Sokół nie pozostawił złudzeń - relacja z meczu ACK UTH Rosa Radom - PTG Sokół Łańcut

W trzecim meczu pierwszej fazy play-off koszykarze z Łańcuta nie pozostawili złudzeń rezerwom Rosy, zwyciężając bardzo wysoko 88:60. Tym samym postawili kropkę nad "i", awansując do półfinału.

Piotr Dobrowolski

ACK UTH Rosa przystąpiła do sobotniego spotkania osłabiona brakiem kontuzjowanego Damiana Jeszke i Daniela Szymkiewicza.

Zawody od początku przebiegały pod dyktando łańcucian, którzy prowadzili 6:2 po rzucie Dawida Bręka. Przewagę powiększyli Rafał Kulikowski i Maciej Klima, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:20.

W drugiej minucie drugiej odsłony Szymon Rduch trafił z dystansu, zwiększając prowadzenie do dwunastu "oczek" (14:26). Kontrataki sfinalizowali Tomasz Pisarczyk i Marcin Pławucki, wobec czego o czas poprosił opiekun gospodarzy, Karol Gutkowski. Od tego momentu utrzymywała się szesnastopunktowa różnica na korzyść przyjezdnych. Radomianie razili nieskutecznością. Gdy Klima celnie przymierzył z półdystansu, wynik wynosił 16:34. Łańcucianie przeprowadzali coraz szybsze akcje, a po jednej z nich Pisarczyk trafił na 19:39.
Po zmianie stron podopieczni Dariusza Kaszowskiego kontrolowali tempo wydarzeń na parkiecie. Do ciekawej sytuacji doszło, gdy rzuty wolne wykonywał Mikołaj Stopierzyński. Pierwszego z nich trafił, natomiast po chybionej drugiej próbie do dobitki wyskoczył Łukasz Bonarek. Został nieprzepisowo zatrzymany przez rywala i wykorzystał oba osobiste. Przerwę wziął wówczas opiekun PTG Sokoła.

Chwilowy, słabszy moment został przerwany przez efektowny wsad Rducha (32:55). Goście zdobyli cztery kolejne punkty między innymi po tym, jak Pławucki przechwycił piłkę Jakubowi Schenkowi. Gdy swój wyczyn sprzed paru wcześniejszych minut skopiował wspomniany wyżej zawodnik ekipy z Łańcuta, było już praktycznie "po meczu" (35:65).

W czwartej części goście "bawili się" grą. Coraz częściej popisywali się bardzo widowiskowymi zagraniami, jak np. Pisarczyk, który "zapakował" nad Łukaszem Sobutą (42:73). Były zawodnik pierwszej drużyny Rosy zaliczył asystę, zaś alley-oop'a zakończył Przemysław Wrona. Zespół z Podkarpacia kontrolował przebieg spotkania, ostatecznie zwyciężając 88:60 i kończąc rywalizację po trzech pojedynkach.

ACK UTH Rosa Radom - PTG Sokół Łańcut 60:88 (12:20, 9:22, 21:28, 18:18)