NCAA: Przemysław Karnowski poza Final Four

W niedzielę w nocy zostało rozegrane ostatnie spotkanie, które wyłoniło uczestnika Final Four w akademickiej lidze NCAA.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs nie sprostała Duke Blue Devils i ostatecznie przegrała 52:66. Sam pojedynek był przez większość czasu wyrównany. Od stanu 6:5 dla Bulldogs serię 9:0 zanotowali rywale, którzy prowadzili aż do 23 minuty. Wtedy to głównie dzięki akcjom Kyle Wiltjera i Domantasa Sabonisa (odpowiednio 16 i 9 punktów) udało się Zags przez cztery minuty być w Final Four (35:34 do 38:36). Jednak w tym momencie piąty bieg włączyli gracze Mike'a Krzyzewskiego na czele z Tyusem i Mattem Jonesem (16 i 15 oczek) i już nie oddali prowadzenia.
Przemysław Karnowski w ciągu 24 minut gry zdobył tylko 4 punkty (2/3 z gry) oraz dołożył 5 zbiórek, 2 asysty, 4 straty i popełnił też 4 przewinienia osobiste.

W turnieju finałowym oprócz Duke zagrają, Michigan State, Winsconsin oraz faworyt ligi Kentucky Wildcats. Najbliższe spotkania zostaną rozegrane w nadchodzącą sobotę.