Pokaz siły podkoszowych - relacja z meczu Meritumkredyt Pogoń Prudnik - Miasto Szkła Krosno

Zawodnicy Miasta Szkła Krosno wykonali zadanie i wysoko wygrali w Prudniku. Świetnie spisali się Jakub Dłuski oraz Dariusz Wyka, którzy osiągnęli double-double.

Patryk Neumann

Pojedynek w Prudniku rozpoczął się od rywalizacji podkoszowych. Po cztery punkty dla swoich drużyn zdobyli Tomasz Nowakowski oraz Jakub Dłuski. Obie ekipy starały się grać przez większość spotkania do wysokich. Powodem była fatalna skuteczność za linią 6,75 metra. Do przerwy Meritumkredyt Pogoń Prudnik i Miasto Szkła Krosno trafiły po jednym rzucie trzypunktowym. Po zmianie stron było tylko niewiele lepiej.

Pierwsze dwie kwarty były dość wyrównane. Goście prowadzili nawet 19:12, lecz nie mogli czuć się zbyt pewnie, gdyż gospodarze szybko zniwelowali stratę. Stało się tak za sprawą trafień Artura Grygiela, który w kilka minut rzucił osiem punktów. Krośnianie pięć oczek przewagi stracili również chwilę przed zmianą stron. Do remisu doprowadzili: Tomasz Madziar oraz Grygiel. Pogoń nie zachowała jednak koncentracji przed zejściem do szatni, co wykorzystali dwaj rezerwowi: Damian Pieloch i Dariusz Wyka. Obaj spisywali się w sobotę bardzo dobrze.

Początkowe minuty po przerwie były jeszcze wyrównane, lecz coraz lepiej spisujący się krośnianie uciekli drużynie, która sezon zasadniczy I ligi skończyła na jedenastej lokacie. Punktów nie zdobywali już skuteczni w pierwszej połowie Grygiel i Madziar. Osamotniony był Nowakowski, który do sześciu "oczek" z pierwszych dwudziestu minut szybko dołożył 13 kolejnych. Zebrał też siedem piłek, lecz pod tablicami królowali rywale. Dwóch z nich uzyskało double-double. Dłuski do 24 punktów dołożył 11 zbiórek. Tyle samo "desek" miał Wyka, który dodał 12 "oczek".

Trzecią kwartę mocnym akcentem zakończył Damian Pieloch. Po jego dwóch skutecznych rzutach było 66:55 dla Miasta Szkła. Ekipa z Podkarpacia w czwartej kwarcie rozbiła Meritumkredyt Pogoń i ostatecznie wygrała 93:66. Pieloch zdobył 17 punktów a 10 dorzucił Dariusz Oczkowicz. Michał Baran do dziewięciu asyst dodał siedem punktów.

Pogoń, która dzięki porażkom najgroźniejszych rywali utrzymała jedenastą pozycję w play-outach zmierzy się z AZS Politechniką Poznań. Początek rywalizacji do dwóch zwycięstw 11 kwietnia. Krośnianie na ostateczne miejsce oraz przeciwnika w play-off poczekają do niedzieli. Jedno jest już pewne. Miasto Szkła będzie w tabeli za PTG Sokołem Łańcut. Jeżeli BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wygra swój mecz zawodnicy prowadzeni przez Michała Barana mogą jeszcze spaść na trzecią lokatę.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Miasto Szkła Krosno 66:93 (20:22, 15:17, 21:27, 10:27)

Pogoń: Nowakowski 19, Leszczyński 12, Grygiel 10, Madziar 9, Pawłowski 6, Chmielarz 5, Stalicki 3, Cichoń 2, Lipowczyk 0.

Miasto Szkła: Dłuski 24 (11 zb), Pieloch 17, Misiewicz 12, Wyka 12 (11 zb), Oczkowicz 10, Baran 7, Dusiło 5, Małgorzaciak 4, Parzych 2, Bołd 0.