Darxia Morris dała półfinał - relacja z meczu MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz

Koszykarki Artego Bydgoszcz zapewniły sobie w sobotę awans do półfinału kobiecej Tauron Basket Ligi. MKK Siedlce walczył tylko do początku trzeciej kwarty. Świetne zawody rozegrała Darxia Morris.

Adrian Dudkiewicz

Trener gości Tomasz Herkt mocno obawiał się rewanżowego pojedynku w Siedlcach po wysokim zwycięstwie w Artego Arenie w miniony poniedziałek. - W play-offach wszystko rozpoczyna się od nowa. To, że w pierwszym meczu wygraliśmy 100:62, nie oznacza łatwej potyczki na wyjeździe, gdyż tam mecz może mieć całkowicie inny przebieg. Nastawiamy się w Siedlcach na bardzo ciężką rywalizację. My nie lekceważymy żadnego przeciwnika. Bez względu na to, czy po rundzie zasadniczej zajmował trzecią pozycję lub siódmą - mówił Herkt.

I rzeczywiście w pierwszej połowie obserwowaliśmy zacięty pojedynek. Zawodniczki Teodora Mołłowa bardzo dobrze rozpoczęły sobotnie spotkanie, gdyż bydgoszczanki w inauguracyjnej kwarcie nie mogły złapać odpowiedniego rytmu. Jedynie świetnie dysponowana tego dnia Amerykanka Darxia Morris ciągnęła grę faworyta (56 procent skuteczności w całym meczu). Wśród siedlczanek cała drużyna zdobywała potrzebne punkty.

Jeszcze przed przerwą po bardzo dobrej pierwszej połowie MKK Siedlce prowadziło najpierw 21:15, a potem 38:32. W tej części drugiej ćwierćfinałowej potyczki zawodniczki beniaminka mogły pochwalić się niezłą skutecznością, gdyż to właśnie z półdystansu rzuciły najwięcej punktów. Dobrze spisywała się Ganna Zarycka, z którą sporo problemów miała bydgoska defensywa. Na obwodzie cenne oczka dorzucała Magdalena Bibrzycka.

W drugiej połowie swoją prawdziwą siłę pokazały bydgoszczanki. Z każdą minutą ich przewaga się powiększała, szczególnie dzięki świetnej skuteczności zza linii 6,75 centymetrów. W całym meczu koszykarki Artego aż czternaście razy trafiły z dystansu, co mocno przyczyniło się do ich końcowego sukcesu. Oprócz dobrej postawy Darxii Morris końcowy sukces zagwarantowała wygrana rywalizacja na deskach (40 do 30). W tym ostatnim elemencie brylowała Amisha Carter, która zebrała trzynaście piłek.

Artego Bydgoszcz awansowało już do półfinału. Teraz ten zespół musi czekać na zwycięzcę drugiej pary: Glucose ROW Rybnik - Energa Toruń. W pierwszym meczu triumfowały Katarzynki.

MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 71:82 (21:21, 21:24, 14:20, 15:17)

MKK: Zarycka 18, Bibrzycka 13, Demirović 11, Jujka 8, Mukosiej 8, Brooks 8, Koperwas, Prochenka, Ristić 0.

Artego: Morris 29, Carter 17 (13 zb), Mowlik 12, Gatling 10. McBride 9. Krężel 3, Kuin 2, Bekasiewicz, Koc 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Artego

Awans: Artego Bydgoszcz