NCAA: 12 punktów Karnowskiego w finale

We wtorkowym spotkaniu finałowym w konferencji WCC w lidze NCAA drużyna Przemysława Karnowskiego pokonała swoich rywali.

Stanisław Grabowski

Gonzaga Bulldogs dość pewnie wygrała spotkanie o mistrzostwo w konferencji WCC ogrywając BYU Cougars 91:75, już do przerwy prowadząc 48:42. Przemysław Karnowski na parkiecie spędził tylko 20 minut, ale w tym czasie zanotował 12 punktów (4/8 za 2, 4/8 za 1), 4 zbiórki (2 w ataku), 1 asystę i przechwyt. Polak popełnił też 3 przewinienia osobiste.

18 oczek dla zwycięzców rzucił Kyle Wiltjer, który dołożył też 10 zbiórek. 16 punktów to dorobek rozgrywającego Kevina Pangosa, a po 15 dodali Gary Bell Jr. i rezerwowy Domantas Sabonis. Spotkanie finałowe w Las Vegas oglądało ponad 8 tysięcy widzów.