NCAA: 6 punktów Karnowskiego, wygrana Gonzagi

W czwartek na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się trzech Polaków. Drużyny z naszymi rodakami w składach solidarnie wygrały swoje mecze.

Stanisław Grabowski
Gonzaga pokonała na wyjeździe Pacific 86:74 kontrolując po przerwie losy pojedynku. Przemysław Karnowski zdobył 6 punktów trafiając wszystkie rzuty z gry (3/3) oraz zaliczył 2 zbiórki, 2 bloki i 1 asystę. Polak na parkiecie spędził tylko 17 minut ze względu na problem z faulami (4 przewinienia osobiste). Rewelacyjne zawody rozegrał Kyle Wiltjer, autor 45 oczek (rekord kariery), który rzucił między innymi 7 trójek na skuteczności 70%. Było to dwudzieste siódme zwycięstwo drużyny naszego centra w bieżących rozgrywkach. Bulldogs nadal są niepokonani w swojej konferencji WCC (15-0).

Sacred Heart u siebie ograł Robert Morris Colonials 80:76, a Filip Nowicki zanotował 2 punkty (1/2 za 2) i 1 zbiórkę w ciągu 5 minut gry. Najskuteczniejszym strzelcem był Evan Kelly (18 oczek). Pioneers dzięki tej wygranej notują bilans (13-15, 7-8 w NEC).

Pomimo, iż Jan Grzeliński zaczął spotkanie na ławce rezerwowych (0 punktów, 1 asysta, 1 strata, 2 faule, 4 minuty gry) to jego Canisius College pokonali Sienę Saints 69:63. 18 oczek dla zwycięzców zdobył Jeremiah Williams. Zespół naszego rozgrywającego na chwilę obecną legitymuje się wynikiem 14-12 (9-8 w MAAC).