NCAA: Wygrane zespołów z Polakami w składzie

W czwartek na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się dwóch Polaków. Obie ekipy naszych rodaków odniosły zwycięstwa.

Stanisław Grabowski
Gonzaga na wyjeździe na ciężkim pojedynku pokonała Santa Clarę 77:63. Do przerwy to gospodarze prowadzili 36:34 i dopiero drugie dwadzieścia minut przechyliło szalę na korzyść Bulldogs. Przemysław Karnowski w ciągu 27 minut spędzonych na parkiecie zanotował 8 punktów (4/6 za 2, 0/3 za 1), 5 zbiórek, 3 asysty i 3 straty. 24 oczka do wygranej dołożył Kyle Wiltjer, 17 Byron Wesley, a 16 Gary Bell Jr. Druga siła ligi NCAA na chwilę obecną legitymuję się bilansem 23-1, a najbliższe spotkanie rozegra już w nadchodzącą sobotę.

Dziesiąte zwycięstwa w bieżących rozgrywkach odniosła drużyna Sacred Heart ogrywając Wagner Seahawks 86:75. Filip Nowicki na parkiecie spędził tylko 8 minut. Polak zdobył 2 punkty (1/3 za 2) oraz dołożył 1 zbiórkę i 1 blok. 19 oczek rzucił Evan Kelly, a 16 Cane Broome.