Sensacja w Gdyni! - relacja z meczu Basket Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Choć wydawało się, że zwycięzca tego spotkania może być tylko jeden, to koszykarki gdyńskiego Basketu zaskoczyły przeciwnika i pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 74:66!

Agnieszka Głowacka
Niedzielne spotkanie niemal przez całe 40 minut przebiegało po myśli gospodyń. Podopieczne Vadima Czeczuro do meczu przystąpiły niezwykle skoncentrowane i od pierwszego gwizdka postawiły na agresywną obronę. Taka taktyka opłaciła się. Akademiczki miały problem z oddawaniem zarówno celnych rzutów spod kosza, jak i z dystansu. Na najwyższe, 12-punktowe prowadzenie gdynianki wyszły w 8. minucie meczu i choć wydawało się, że dalej może być tylko lepiej, to sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać. Skutecznie grające Sharnee Zoll oraz Alyssia Brewer pomogły swojej drużynie doprowadzić do remisu po 41 po 20 minutach.
Był to jednak ostatni tak wyrównany fragment meczu. Po powrocie z szatni gdynianki odzyskały swój rytm gry i systematycznie budowały swoją przewagę. - W przerwie powiedziałem dziewczynom, że najwięcej zależy od ich zaangażowania i że musimy grać zespołowo. I tak faktycznie było. Chyba pierwszy raz w tym sezonie mecz kończymy z dorobkiem 17 asyst. To zasługa głównie naszych rozgrywających - Tiffany oraz Moniki, jednak za dzisiejszą postawę chciałbym podziękować wszystkim moim zawodniczkom - mówił po meczu Vadim Czeczuro.

W znakomitej dyspozycji były Kateryna Dorogobuzova, Tiffany Brown oraz Angelika Stankiewicz, które łącznie zdobyły 54 punkty. Po stronie przyjezdnych robiła co mogła wspomniana Zoll, jedna jej 18 punktów oraz 9 asyst nie wystarczyło by gorzowianki odniosły 12 zwycięstwo w tym sezonie.

Dla gdyńskiego Basketu to zwycięstwo jest niezwykle ważne. Nie tylko jeżeli chodzi o walkę o wyższe miejsce w tabeli, ale również o poprawę atmosfery w zespole. Po serii porażek przyszedł czas na wygraną. Pytanie tylko, czy taką formę uda się utrzymać na dłużej?

Basket Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 74:66 (28:21, 13:20, 14:7, 19:18)

Basket: Dorogobuzowa 20, Brown 18, Stankiewicz 16, Miłoszewska 5, Różyńska 5, Naczk 4, Gala 4, Jakubiuk 2, Adamowicz 0.

KSSSE: Zoll 18, Brewer 15, Ogorodnikowa 11, Stelmach 9, Czarnodolska 7, Piekarska 3, Dźwigalska 0, Szajtauer 0.