NCAA: Karnowski najlepszym strzelcem

W sobotę na parkietach ligi NCAA zaprezentowało się dwóch naszych rodaków. Dwudzieste drugie zwycięstwo odniósł zespół Przemysława Karnowskiego.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs bardzo pewnie i wysoko pokonała Memphis Tigers 82:64, do przerwy prowadząc już 43:25. W drugiej połowie trzecia siła ligi uniwersyteckiej kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Przemysław Karnowski został najlepszym strzelcem całych zawodów z dorobkiem 17 punktów (4/6 za 2, 9/12 za 1). Ponadto Polak zanotował 6 zbiórek i 1 blok w ciągu 29 minut spędzonych na parkiecie. 15 oczek dołożył do wyniku Kyle Wiltjer, a 13 rezerwowy Domantas Sabonis (plus 11 zbiórek). Standardowo już fani drużyny naszego centra nie zawiedli i oglądali mecz w ilości 6 tysięcy.
Niestety nie udał się sobotni pojedynek Filipowi Nowickiemu, który nie zdobył żadnego punktu, a jego Sacred Heart uległo 71:77 St. Mary's Mountaineers. W czasie 8 minut nasz center nie oddał rzutu i zapisał na swoim koncie jedną zbiórkę. 19 oczek rzucił jego kolega klubowy Tevin Falzon.

Zdecydowanie lepsze nastroje ma Jan Grzeliński i Canisius College. Drużyna Polaka wygrała z Quinnipiac Bobcats 63:57, a były gracz WKK ProBiotics Wrocław zanotował 7 punktów (1/4 za 3, 1/3 za 2, 2/2 za 1) oraz 5 asyst, 2 zbiórki i 1 przechwyt. Po raz kolejny zaczynając spotkanie jako starter.