TOP16 Euroligi: Zwycięstwa faworytów, 7 punktów Lampego

Trzy spotkania w TOP16 Euroligi odbyły się w piątkowy wieczór. Barcelona z Maciejem Lampe w składzie pokonała Żalgiris Kowno.

Karol Wasiek

Najwięcej emocji były w starciu Unicaja Malagi z Fenerbahce Stambuł. Goście prowadzeni przez Andrew Goudelocka wygrali w Andaluzji 68:60. Amerykanin zdobył 20 punktów, z kolei 17 oczek dołożył Jan Vesely. Gospodarze prowadzili do przerwy 30:28, ale później ich gra nieco się załamała, co wykorzystali goście z Turcji.

Nie było emocji w starciu FC Barcelony z Żalgirisem Kowno. Gospodarze zagrali bardzo zespołowo - mieli 21 asyst, czterech koszykarzy zanotowało podwójną zdobycz punktową. Najwięcej oczek uzbierał Ante Tomić - 16. Maciej Lampe na parkiecie spędził siedem minut, ale w tym czasie udało mu się zdobyć siedem punktów (2/5 za dwa, 3/4 za jeden).

W ostatnim spotkaniu piątkowym Panathinaikos Ateny pokonał na własnym parkiecie Galatasaray Stambuł 86:77. Gospodarze nie mieli większych problemów z ekipą z Turcji. W czwartej kwarcie goście nadrobili nieco strat, wygrywając tę część meczu 31:21. 14 punktów uzbierał Dimitris Diamantidis.

Top16 Euroligi: Pierwsze porażki Realu i Olympiakosu