NBA: 11 punktów Gortata, wygrana Wizards

Washington Wizards przegrywali już różnicą 19 punktów, lecz dzięki świetnej drugiej połowie odrobili wszystkie straty i pokonali Los Angeles Lakers 98:92. Marcin Gortat wywalczył 11 punktów.

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie 29 minut, w czasie których trafił pięć z siedmiu prób z gry, a także wykorzystał jeden rzut wolny. Do 11 punktów nasz rodak dołożył siedem zbiórek, dwa bloki oraz przechwyt. Niestety po raz kolejny trener Randy Wittman nie skorzystał z usług Gortata w ostatniej, decydującej kwarcie. Całą tę część nasz jedynak w NBA oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

A to właśnie ta kwarta okazała się kluczowa dla losów spotkania. Wizards, którzy przegrywali nawet 30:49, wzięli się do odrabiania strat w drugiej połowie. Trzecią odsłonę wygrali 10 oczkami, z kolei w ostatniej przypieczętowali triumf. Kapitalnie spisywał się John Wall, który otarł się o triple-double - 21 punktów, 13 asyst i dziewięć zbiórek.

19 oczek dołożył Bradley'a Beala, z kolei 12 miał Otto Porter, który zastąpił w wyjściowym składzie kontuzjowanego Paula Pierce'a. Czarodzieje swoją grę znów oparli na szybkich atakach, które okazały się zabójcze dla Lakers.

Jeziorowcy przegrali dziewiąty mecz z rzędu i prawdopodobnie nadal będą  przegrywać. W ich składzie brakuje bowiem nie tylko Kobe Bryanta, ale także mającego życiowy sezon Nicka Younga. Obecna seria jest najgorszą od... 1994 roku.

Derrick Rose w ostatnich sekundach dogrywki trafił zwycięski rzut dla Chicago Bulls, którzy przerwali niesamowitą passę Golden State Warriors. Wojownicy przegrali we własnej hali po serii 19. kolejnych triumfów.

Rose byłby antybohaterem tego spotkania gdyby nie trafił zwycięskiego rzutu. Miał bowiem bardzo słabą skuteczność (13/33), aż 11 strat i tylko jedną asystę. Dużo lepiej spisywali się podkoszowi Byków - Pau Gasol miał 18 punktów, 16 zbiórek, osiem asyst i cztery bloki, z kolei Joakim Noah 18 punktów, 15 zbiórek i sześć asyst.

Dla Warriors, którzy mają bilans u siebie 21-2, najlepiej punktowali Klay Thompson i David Lee, którzy wywalczyli odpowiednio 30 i 24 punkty. Dla tego drugiego był to rekord sezonu.

Czy we dwójkę można wygrać mecz? Można, co pokazali LeBron James i Kyrie Irving, którzy zdobyli razem aż 70 punktów dla Cleveland. Kawalerzyści pokonali na wyjeździe Detroit Pistons 103:95, odnosząc siódmą wygraną z rzędu.