NCAA: 13 punktów Karnowskiego i 20 zwycięstwo

W sobotę na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowały się cztery drużyny z Polakami w składzie. Niestety tylko dwie ekipy cieszyły się ze zwycięstwa.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs rozbiła u siebie Pacific Tigers 91:60 prowadząc już do przerwy 45:27. Przemysław Karnowski był najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny razem z Garym Bellem Jr (po 13 punktów). Polak w ciągu 24 minut trafił 6/8 rzutów za 2 i 1/1 za 1. Do tego dodał 3 zbiórki (1 w ataku). Spotkanie w Athletic Center oglądał komplet, 6 tysięcy widzów. Trzecia siła ligi notuje obecnie bilans 20-1.
Dziewiątą wygraną zanotowali Sacred Heart (9-12) pokonując Bryant Bulldogs 83:66. Filip Nowicki znów rozpoczął pojedynek jako gracz startowy i na parkiecie przebywał 12 minut. Nasz center zdobył 2 punkty (1/3 za 2) oraz dołożył do tego 2 zbiórki. Najlepszym strzelcem zawodów był jego kolega klubowy Dan Garvin (20 oczek, 13 zbiórek).

Niestety porażkę poniosła drużyna Jana Grzelińskiego Canisius College (11-8) ulegając Rider Broncs (13-8) 46:59. Były zawodnik WKK ProBiotics Wrocław przez 19 minut spędzonych na parkiecie nie zdobył nawet punktu, ale zaliczył 4 asysty.