Polfarmex znów o sobie przypomniał. Rosa poległa w Kutnie

Koszykarze Polfarmeksu Kutno, mimo sporych problemów w trzeciej kwarcie spotkania, ograli uchodzącą za faworyta pojedynku Rosę Radom. Było to siódme zwycięstwo beniaminka TBL w tym sezonie.

Łukasz Żaguń

Nie da się ukryć, że radomianie w ostatnim czasie odnotowują mały spadek formy. Z czterech ostatnich pojedynków tylko raz wyszli zwycięsko, w starciu z Jeziorem Tarnobrzeg. Tym razem solidnie spisującą się do niedawna Rosę poskromili gracze beniaminka TBL.

Choć nie można powiedzieć, że Polfarmex miał ten pojedynek pod kontrolą, to jednak kutnianie zwycięstwo odnieśli zasłużenie, mimo że rywale nie odstawali znacząco w zasadzie w żadnym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Ba, w niektórych wręcz mieli przewagę nad ekipą z Kutna. Radomianie byli nieco bardziej skuteczni (nawet na linii rzutów wolnych), lepiej wykorzystywali kontrataki, a także częściej punktowali przy ponawianiu akcji. Do zwycięstwa to jednak było za mało.
Początek meczu nie zwiastował jednak problemów Rosy. Radomianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:0. Z każdą kolejną minutą do głosu zaczęli dochodzić jednak miejscowi, którzy szybko nabrali wiatru w żagle, dopadli rywala i konsekwentnie zaczęli budować przewagę. Jeszcze w pierwszej odsłonie ta sięgnęła 9 punktów. W drugiej kwarcie z kolei, głównie dzięki skutecznej postawie Mateusza Bartosza i Patrika Audy, wzrosła ona nawet do 13 "oczek".

Co udało się zbudować w pierwszej połowie, kutnianie szybko roztrwonili tuż po przerwie. Rosa przycisnęła Polfarmex w defensywie i nie tylko odrobiła wszystkie straty, ale też wyszła na prowadzenie. W ataku rozstrzelali się tym razem Robert Witka i Uros Mirković.

Gospodarze broni jednak nie składali, co ostatecznie się opłaciło. Kiedy na 3,5 minuty przed ostatnią syreną zyskali 7 punktów przewagi nad rywalem, kibice czuli, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Wyrwać sobie go kutnianie już nie dali.

Polfarmex ma na koncie siedem zwycięstw i dziewięć porażek. Z kolei Rosa legitymuje się bilansem 10-6.

Polfarmex Kutno - Rosa Radom 76:71 (25:18, 25:19 9:23, 17:11)

Polfarmex: Auda 17, Mitchell 15, Grochowski 11, Wołoszyn 11, Bartosz 10, Johnson 9, Malczyk 3, Jakóbczyk

Rosa: Witka 15, Mirković 15, Łączyński 10, Sokołowski 9, Adams 6, Gibson 5, Majewski 5, Jeszke 4, Szymkiewicz.