NCAA: Karnowski najlepszy

W sobotę na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA wystąpiły cztery polskie drużyny. Niestety wygraną zanotowała tylko jedna ekipa.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs odniosła szesnaste zwycięstwo w sezonie pokonując Santa Clarę Broncos 79:57, do przerwy prowadząc już 44:31. Najlepszy graczem na parkiecie był Przemysław Karnowski, autor 18 puntów (8/10 za 2, 2/2 za 1), 9 zbiórek, 2 asyst i tyle samo bloków. Polak na parkiecie przebywał przez 30 minut. Dwa oczka mniej dołożył jego kolega klubowy Kyle Wiltjer, a sam mecz oglądał komplet 6 tysięcy widzów.
Dobre zawody Jana Grzelińskiego nie przełożyły się na wynik jego drużyna i niestety Canisius College uległ Iona 76:79. Nasz rozgrywający zdobył 8 punktów (2/3 za 2, 1/3 za 2), a także zaliczył 3 asysty i 1 zbiórkę w trakcie 21 minut spędzonych na parkiecie.

4 oczka Filipa Nowickiego (2/4 za 2) nie dały wygranej Sacred Heart w spotkaniu z St. Francis Red Flash (68:77). Nasz center w meczu grał przez 12 minut. Pioneers na chwilę obecną notują bilans 7-10 w bieżących rozgrywkach.

W pojedynku Liberty Flames z Coastal Carolina Chanticleers (54:69) nie wystąpił Tomasz Gielo.