Zoll szaleje w Koninie - relacja z meczu Chemat Basket Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Świąteczna atmosfera nie sprawiła, że Chemat Basket Konin zaczął wygrywać. Koszykarki Daliusa Ubartasa uległy KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Bartosz Skonieczny

Wszyscy w Koninie wiedzieli już przed meczem, że w niedzielę czeka ich ciężkie zadanie w starciu z drużyną z Gorzowa Wlkp. Z zespołem KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. przyjeżdżała bowiem najlepsza koszykarka I etapu rundy zasadniczej - Sharnee Zoll. Tuż przed rozpoczęciem spotkania Amerykanka nagrodzona została przez ligowe władze.

Gorzowianki zaczęły mecz znacznie lepiej niż konianinki. KSSSE AZS PWSZ bezlitośnie wykorzystywał wszystkie błędy w defensywie Chematu Basket Konin, a tych było dużo. Punkty seryjnie spod kosza zdobywała Alyssia Brewer, każda akcja zaś przechodziła przez ręce Sharnee Zoll. W połowie kwarty straty odrobiła nieco Iwona Płóciennik, ostatecznie jednak KSSSE AZS PWSZ zwyciężył 22:16.

W drugiej kwarcie koninianki zupełnie przestały grać. Pierwsze punkty dla Chematu Basket padły dopiero w czwartej minucie. Pod koszem koninianek robiła co chciała Sharnee Zoll, która już po pierwszej połowie bliska była double-double. Koszykarkom z Konina nie pomagała na pewno nieobecność Shannon Bobbitt, która przez cały tydzień, według słów prezesa Tomasza Grabianowskiego, miała symulować chorobę w ramach odpowiedzi na opóźnienie w wypłacie wynagrodzeń. Kwartę wygrały wysoko gorzowianki 27:10.

Pomimo takiej sytuacji koninianki nie poddały się i walczyły dalej. Trzecia kwarta potoczyła się dla nich bardzo dobrze. Już w pierwszych minutach celne rzuty z dystansu zanotowały Aaryn Ellenberg Wiley oraz Marta Urbaniak. Zespół z Gorzowa Wlkp. trzymała w ryzach Sharnee Zoll, która z asystującej przemieniła się w rzucającą, notując w trzeciej kwarcie aż dziesięć punktów. Mimo tego Chemat Basket Konin zwyciężył 25:21.

W końcówce meczu obie drużyny wykazywały się niechlubną nieskutecznością. Trener Dariusz Maciejewski dał szansę wykazać się młodym wychowankom gorzowskiej ekipy. Po stronie koninianek świetną serię siedmiu punktów z rzędu zanotowała Anna Dąbek, a mecz zakończyła celnym rzutem za dwa Sharnee Zoll. Amerykanka zanotowała w spotkaniu double-double (27 punktów, 13 asyst), blisko tego osiągnięcia była również Alyssia Brewer (25 punktów, 9 zbiórek).

Chemat Basket Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 62:83 (16:22, 10:27, 25:21, 11:13)

Chemat Basket: Ellenberg 19, Dąbek 13, Urbaniak 13, Kaja 6, Płóciennik 5, Durak 2, Sosnowska 2, Lawson 2.

KSSSE AZS PWSZ: Zoll 27, Brewer 25, Ogorodnikova 11, Dźwigalska 8, Czarnodolska 5, Piekarska 5, Szajtauer 2, Stelmach 0, Sobek 0.

Czy Sharnee Zoll utrzyma wysoką formę do końca sezonu?