NBA: Trwa świetna seria Wizards, słaby mecz Gortata

Zaledwie cztery punkty wywalczył Marcin Gortat w wygranym przez jego zespół meczu z Miami Heat 105:103. Washington Wizards triumfowali po raz szósty z rzędu.

Jacek Konsek
Marcin Gortat zdobywają cztery punkty wyrównał najgorszy wynik punktowy w obecnym sezonie. Po pięciu minutach już miał na koncie cztery oczka, lecz później nieskuteczność i faule nie pozwoliły Polakowi zwiększyć dorobku. Ostatecznie w ciągu 22 minut nasz rodak trafił dwa z pięciu rzutów z gry, dokładając do tego siedem zbiórek, dwie asysty, przechwyt i blok.
Czarodzieje po zaciętym spotkaniu pokonali Miami Heat, odnosząc szóste z rzędu zwycięstwo i jedenaste w ostatnich dwunastu grach! Obecny bilans stołecznej ekipy 19-6 jest wyrównaniem najlepszego startu drużyny w historii. Pozwala to zajmować 2. miejsce na Wschodzie. Po 20 punktów dla gości wywalczyli Nene Hilario i John Wall, który miał także 10 asyst. W końcówce przechwyt na wagę zwycięstwa zaliczył Bradley Beal, który wymusił stratę Dwyane'a Wade'a, lidera Heat, autora 28 punktów.

- W tym zespole brakowało doświadczonego lidera w szatni. Nie jestem Paulerem Piercem, który będzie co mecz rzucał 30 punktów. Mam w składzie młode strzelby, dzięki którym gra mi się łatwiej - przyznał 37-letni Paul Pierce, który dodał 14 punktów dla Wizards, trafiając kilka ważnych rzutów.

Po raz pierwszy od 1951 roku jedna drużyna zagrała dwa mecze z rzędu zakończone po... trzech dogrywkach! San Antonio Spurs znów rozegrali aż 15 minut więcej i znów przegrali. Tym razem z Portland Trail Blazers, gdzie niesamowite rzeczy wyczyniał Damian Lillard.

Snajper PTB zdobył 43 punkty dla gości. Doprowadził do dogrywki, oddał kluczowy rzut w pierwszej części doliczonego czasu gry i był nie do zatrzymania w kolejnych minutach. To rekord kariery 24-latka, który miał też sześć asyst i trzy zbiórki. 32 punkty i 16 zbiórek dołożył LaMarcus Aldridge, tyle samo punktów dla Ostróg wywalczył Tim Duncan.

- To było wielkie zwycięstwo w naszym wykonaniu, prawdopodobnie najważniejsze w obecnym sezonie - cieszył się Terry Stotts, szkoleniowiec PTB. Ekipa ze stanu Oregon z bilansem 21-6 jest trzecią siłą na Zachodzie, ustępując jedynie Grizzlies i Warriors.

Memphis Grizzlies do piątku mieli imponujący bilans we własnej hali 12-1. Pogorszył się on po wizycie Chicago Bulls, którzy pokonali Niedźwiadków 103:97. Goście mieli w swoich szeregach dwóch bohaterów - rozgrywającego najlepszy sezon w karierze Jimmy'ego Butlera, autora 31 punktów oraz świetnego debiutanta Nikolę Miroticia, który trafił sześć trójek i z 27 oczkami ustanowił rekord kariery. Warto dodać, że Bulls musieli sobie radzić tego dnia bez Derricka Rose'a i Taja Gibsona.

- On się niczego nie boi. Potrafi wykończyć trudne akcje i zawsze nie jest do końca zadowolony z tego co robi - to w nim bardzo lubię - przyznał Tom Thibodeau, trener Byków.

Piątkowy mecz był starciem braci Gasol. Lepiej wypadł młodszy Marc, który zdobył 13 punktów i miał 10 zbiórek. Starszy Pau zakończył zawody z sześcioma oczkami i 11 zbiórkami.