NCAA: Gonzaga pokonała UCLA. 10 punktów Przemysława Karnowskiego

W sobotę w nocy kolejne spotkanie rozegrali dwaj Polacy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA. Dziewiąte zwycięstwo odniosła Gonzaga.

Stanisław Grabowski
Przemysław Karnowski w ciągu 27 minut gry przeciwko UCLA Bruins zanotował 10 punktów (4/10 za 2, 2/2 za 1), 4 zbiórki (2 w ataku), 2 asysty, 1 przechwyt i blok. Zespół Polaka Gonzaga Bulldogs pokonała rywali 87:74 odnosząc dziewiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. 24 oczka rzucił kolega klubowy naszego centra Kyle Wiltjer. Spotkanie to obejrzało ponad 10 tysięcy widzów.
Niestety po raz kolejny przegrał Canisius College (4-4) tym razem ulegając Massachusetts 58:75 do przerwy przegrywając już 21:46. Jan Grzeliński spędził na parkiecie 25 minut. Polak rzucił 3 punkty (1/2 za 3, 0/2 za 2) oraz zaliczył 3 asysty, 1 przechwyt oraz 2 straty.

W spotkaniu Liberty Flames z Bluefield College Ramblin (79:61) nie wystąpił Tomasz Gielo. Ekipa naszego skrzydłowego legitymuje się bilansem 4-5.

W poniedziałek kolejny mecz rozegra Gonzaga. Natomiast ekipa byłego gracza WKK ProBiotics Wrocław na parkietach zaprezentuje się dopiero w czwartek.