Udane zakończenie rundy - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MKK SIedlce

Gorzowskie koszykarki wygrały po raz ósmy w obecnym sezonie TBLK. Akademiczki zwycięstwem zakończyły pierwszą rundę sezonu zasadniczego.

Dawid Lis
Dawid Lis

Koszykarki MKK Siedlce zaskoczyły gorzowianki w początkowej fazie meczu. Beniaminek po niecałych trzech minutach prowadził w Gorzowie już 11:2. Trener Dariusz Maciejewski już na początku spotkania musiał poprosić o przerwę na żądanie.

Minuta rozmowy z zawodniczkami pomogła drużynie gospodyń. Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów rozpoczęły pogoń za rywalkami i na niecałe trzy minuty przed końcem rzut z dystansu Darii Stelmach dał Akademiczkom remis, a po końcowej syrenie gorzowianki prowadziły 29:27.

W drugiej kwarcie gospodynie bez problemów radziły sobie z beniaminkiem i wypracowały przewagę. Do przerwy Akademiczki prowadziły 50:36. W pierwszej połowie bardzo dobrze zaprezentowała się Daria Stelmach. Młoda zawodniczka KSSSE AZS PWSZ Gorzów weszła w trudnym momencie i zdobyła 12 punktów.

Po przerwie podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie odpuszczały. Bardzo skutecznie grały Alyssia Brewer oraz Sharnee Zoll, a do tego cenne punkty dorzucały Olena Ogorodnikova i Katarzyna Dźwigalska. Po stronie przyjezdnych na parkiecie pojawiło się tylko sześć zawodniczek, a o sile rażenia decydowały Ganna Zarycka, Magdalena Bibrzycka oraz Olivia Tomiałowicz.

Podopieczne Teodora Mołłowa w ostatniej ćwiartce próbowały odrabiać straty, ale zabrakło im sił i skuteczność. W ten sposób Akademiczki zapisały kolejne, już ósme zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach i zakończyły pierwszą rundę wygraną, a także pożegnały się tym zwycięstwem ze swoją publicznością, ponieważ był to ostatni mecz w obecnym roku kalendarzowym w Gorzowie.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Siedlce 89:69 (29:27, 21:9, 17:9, 22:24)

KSSSE: Brewer 21, Zoll 20, Dźwigalska 12, Stelmach 12, Ogorodnikowa 12, Piekarska 5, Sobek 3, Czarnodolska 3, Szajtauer 1, K. Jaworska 0.

MKK: Zarycka 21, Bibrzycka 19, Tomiałowicz 12, Brooks 8, Mukosiej 6, Salska 3.