NCAA: Piąta wygrana Przemysława Karnowskiego

W środę w nocy na parkietach NCAA zobaczyliśmy całą czwórkę Polaków. Piątą wygraną zanotowała drużyna Przemysława Karnowskiego.

Stanisław Grabowski

Przemysław Karnowski w spotkaniu przeciwko Georgia Bulldogs zanotował średni występ. Polak rzucił tylko 4 punkty (2/4 za 2), 6 zbiórek oraz 1 stratę w ciągu 17 minut gry. 32 oczek zanotował jego kolega klubowy, Kyle Wiltjer. Najważniejsze, że Gonzaga Bulldogs pokonała rywala 88:76 i legitymuje się bilansem 5-0. Mecz odbył się w legendarnej Madison Square Garden.

Cały czas w dołku znajdują się zawodnicy Liberty Flames (2-4), którzy tym razem ulegli Morgan State 50:51. Tomasz Gielo zdobył 10 punktów (1/4 za 3, 2/4 za 2, 3/4 za 1) oraz dołożył także 6 zbiórek, 1 asystę i przechwyt spędzając na parkiecie 28 minut.
Niestety porażkę zanotował także Canisius College w rywalizacji z Cornell Big Red 60:67. Jan Grzeliński w pewnością nie zaliczy tego pojedynku do udanych, gdyż rzucił tylko 2 punkty (0/1 za 3, 1/3 za 2) i miał tylko 1 asystę. Choć do przerwy jego ekipa remisowała (32:32), to drugie dwadzieścia minut było już lepsze w wykonaniu rywali.

Taki sam wynik zanotowało Sacred Heart Pioneers. Drużyna Filipa Nowickiego przegrała z James Madison 72:79. Nasz rodak zanotował jako starter 2 oczka (1/2 za 2) i 2 zbiórki grając 15 minut. Losy pojedynku tak na prawdę były rozstrzygnięte w pierwszej części zawodów (27:41).