NBA: Czwarte double-double Gortata, kolejna wygrana Wizards

Czwarte double-double w obecnym sezonie zanotował Marcin Gortat. Jego 10 punktów i 13 zbiórek przyczyniło się do wygranej Washington Wizards nad Milwaukee Bucks 111:100.

Jacek Konsek
Marcin Gortat spędził na parkiecie w Milwaukee 35 minut. W tym czasie trafił pięć z dwunastu prób z gry. Dało to w sumie 10 punktów, do których Polak dołożył także 13 zbiórek, trzy bloki i dwie asysty. To czwarte double-double łodzianina w obecnym sezonie. Gortat po 12 spotkaniach nowych rozgrywek notuje średnio 12,8 punktu i 8,5 zbiórki.
Gortat jest w formie, podobnie jak cały zespół ze stolicy. Po ograniu Cleveland Cavaliers podopieczni Randy Wittman nie dali szans Kozłom, choć w pierwszej połowie przegrywali jeszcze różnicą 15 punktów. - Na początku spotkania traciliśmy wiele piłek, na szczęście potem udało się wrócić na właściwe tory. W poprzednich latach nie udawała nam się ta sztuka - powiedział Wittman.

Wizards wygrali drugą połowę różnicą 16 punktów. Zasługa w tym głównie Paula Pierce'a, który z 25 punktami okazał się najlepszym strzelcem gości - to jego najlepszy wynik punktowy od momentu dołączenia do zespołu Czarodziei. 19 oczek, dziewięć asyst i pięć przechwytów miał John Wall, z kolei 17 oczek i sześć asyst dołożył z ławki Bradley Beal. Po sześciu minutach plac gry opuścił Nene Hilario, który doznał kontuzji stopy.

Wizards z bilansem 9-3 są drugą siłą Wschodu. Ustępują tylko Toronto Raptors, która notuje 11 zwycięstwo w 13 spotkaniach. We wtorek Gortat i spółka zagrają u siebie z Atlantą Hawks.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja Cleveland Cavaliers, którzy przegrali już czwarty mecz z rzędu! - Jesteśmy bardzo delikatną drużyną, ten stan trwa od początku sezonu - irytował się po siódmej już porażce w obecnym sezonie LeBron James, gwiazdor Cavs.

Choć Kawalerzyści prowadzili z Raptorkami różnicą aż 18 punktów, to oddali inicjatywę kanadyjskiemu zespołowi, który jest w niesamowitej formie. Szalone rzeczy w Quicken Loans Arena wyczyniał Louis Williams, który wchodząc z ławki zdobył aż 36 punktów! Drugą i trzecią kwartę Raptors wygrali różnicą aż 35 punktów!

James miał tego dnia 15 punktów i 10 asyst, lecz nie potrafił tchnąć ducha w swój zespół, który póki co zawodzi i z bilansem 5-7 zajmuje dopiero 7. miejsce na Wschodzie. - Myślę jednak pozytywnie. Musimy wyeliminować to co złe i już skupić się na kolejnym meczu - dodał James.

Najlepszy mecz w karierze pod względem punktowym zaliczył Anthony Davis. Jedna z największych gwiazd obecnego sezonu zdobyła 43 punkty, dzięki czemu New Orleans Pelicans pokonali na wyjeździe Utah Jazz 106:94. Davis punktował zarówno z półdystansu, jak i spod kosza, dodatkowo popisując się udanymi akcjami w defensywie. Do swojego dorobku dopisał również 14 zbiórek.

- Nie było nawet czasu, aby go podwajać, ponieważ zbyt szybko poruszał się kiedy dostawał piłkę. Nie można mu pozwolić trafić kilku łatwych rzutów pod rząd, wówczas jest bardzo trudny do zatrzymania - powiedział Quin Snyder, trener Jazzmanów.

Philadelphia 76ers wciąż przegrywa i z bilansem 0-13 zmierza ku najgorszemu początkowi rozgrywek w historii NBA. W sobotę lepsi okazali się koszykarze New York Knicks, którzy triumfowali 91:83. Przypomnijmy, że w sezonie 2009/2010 New Jersey Nets przegrali 18 pierwszych meczów. Szóstki w przypadku dwóch kolejnych porażek wyrównają najgorszy start (0-15) w historii klubu. Sezon 1972/1973 zakończyli najgorszym bilansem w historii NBA 9-73.