Miasto Szkła wciąż bez porażki - relacja z meczu Zagłebie Sosnowiec - Miasto Szkła Krosno

Miasto Szkła Krosno nie miało większych problemów z wyjazdowym zwycięstwem nad Zagłębiem Sosnowiec. Koszykarze z Podkarpacia wygrali już ósme spotkanie z rzędu i cały czas są niepokonani w I lidze.

Łukasz Łukaszewski
Początek niedzielnego meczu był naprawdę emocjonujący. Przez większą część kwarty obydwie ekipy rywalizowały kosz za kosz. Pod koniec odsłony Zagłębie Sosnowiec zdobyło 6 punktów z rzędu i po dwóch celnych rzutach wolnych w wykonaniu Grzegorza Mordzaka prowadziło 18:12. Faworyzowani goście dosyć szybko odrobili straty. Dzięki celnej trójce Damiana Pielocha na sam koniec inauguracyjnej części gry Miasto Szkła Krosno przegrało ten okres jedynie jednym punktem.
Druga kwarta rozpoczęła się podobnie jak zakończyła pierwsza - celnym rzutem z dystansu w wykonaniu gości. Tym razem do kosza trafił Michał Baran. Koszykarze z Krosna wyszli wtedy na prowadzenie i nie oddali go już do końca tego pojedynku. Gracze z Podkarpacia świetnie dzielili się piłką w ataku, przez cały mecz goście rozdali aż 27 asyst. Koszykarze obydwu drużyn udawali się do szatni przy wyniku 37:46 dla Miasta Szkła Krosno.

Po powrocie do gry zespoły zdobywały punkty falami. Goście rozpoczęli ten okres gry od pięciu punktów z rzędu, ale potem nie mogli znaleźć drogi do kosza rywali przez ponad 4 minuty! Następnie podopieczni Michała Barana rozszyfrowali defensywę gospodarzy, powiększyli swoją przewagę do piętnastu oczek i mogli spokojniej podchodzić do decydującej odsłony.

Czwarta kwarta nie przyniosła wielkich zmian. Podopieczni duetu Leszek Marzec -Tomasz Służałek nie byli już w stanie zbliżyć się do rywali. Natomiast Miasto Szkła Krosno nie dążyło do powiększenia swojej przewagi za wszelką cenę i szansę gry mogli otrzymać rezerwowi. Ostatecznie goście pokonali Zagłębie Sosnowiec 96:78.

Koszykarze z Krosna są cały czas niepokonani w rozgrywkach I ligi mężczyzn. Takim samym bilansem ośmiu zwycięstw może pochwalić się również BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Natomiast zawodnicy z Sosnowca po tej porażce mają taki sam bilans jak ostatnia w tabeli AZS Politechnika Poznań i muszą szukać punktów w kolejnych spotkaniach.

Zagłębie Sosnowiec - Miasto Szkła Krosno 78:96 (23:22, 14:24, 15:21, 26:29)
Zagłębie: Piechowicz 24, Mordzak 20, Nowerski 14, Bogdanowicz 9, Kosiński 4,Gospodarek 4, Przyborowski 3, Wójciak 0.
Miasto Szkła: Oczkowicz 20, Salamonik 20, Wyka 14, Małgorzaciak 10, Baran 10, Pieloch 8, Parzych 7, Misiewicz 5, Dusiło 2, Musijowski 0, Sadło 0.