Perfekcyjne Akademiczki - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Basket Gdynia

Gorzowskie koszykarki wciąż pozostają niepokonane we własnej hali. Tym razem podopieczne Dariusza Maciejewskiego rozbiły Basket Gdynia 95:60. Basket Gdynia pozostaje bez wygranej.

Dawid Lis
Dawid Lis

Od samego początku było wiadomo, że to gospodynie są faworytkami tego pojedynku. Pierwsza kwarta nie wskazywała jednak na jednostronne widowisko. Po dwóch akcjach Alyssii Brewer i prowadzeniu Akademiczek, do głosu doszły koszykarki Basketu Gdynia.

Podopieczne Wadima Czeczuro wyszły na chwilę na prowadzenie 6:4 po rzucie Anny Jakubiuk, a następnie trzymały się blisko zawodniczek KSSSE AZS PWSZ Gorzów. Ostatecznie miejscowe wygrały pierwsze dziesięć minut 23:18. - Na początku brak zastawienia i dużo przegranych pojedynków 1 na 1 spowodowały, że nie mogliśmy zbyt mocno odskoczyć - tłumaczył Dariusz Maciejewski.
Po krótkiej przerwie gorzowianki odnalazły swój rytm gry i z każdą minutą powiększały przewagę nad rywalkami z Gdyni. Skutecznie z dystansu trafiały m. in. Sharnee Zoll i Klaudia Czarnodolska. Zawodniczki Basketu nie miały atutów, aby odpowiedzieć na te ciosy Akademiczek.

W trzeciej kwarcie oprócz Brewer i Zoll do kosza rywalek kolejne punkty dorzucały także Katarzyna Dźwigalska i Izabela Piekarska. Sporo czasu na parkiecie otrzymała również gorzowska młodzież. Te dziesięć minut zmiażdżyło gdynianki. Koszykarki Wadima Czeczuro przegrały kwartę 32:11 i nie miały już szans na końcowy triumf.

Na ostatnie dziesięć minut trener Dariusz Maciejewski wypuścił młode zawodniczki, które walczyły na parkiecie z rówieśniczkami. W tej części spotkania lepsze okazały się przyjezdne, to jednak nie miało większego wpływu na końcowy rezultat. Gorzowianki ostatecznie wygrały 95:60. - Zagraliśmy dwie koncertowe kwarty w obronie i w ataku - ocenił szkoleniowiec KSSSE AZS PWSZ.

Zdecydowanie najskuteczniejszą zawodniczką tego widowiska była Alyssia Brewer, która zdobyła 29 punktów. W gorzowskiej ekipie ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Sharnee Zoll, która zapisała na swoim koncie 20 punktów, a do tego 14 asyst. Po stronie przyjezdnych po 10 punktów zdobyły Julia Adamowicz i Kateryna Dorogobuzova.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Basket Gdynia 95:60 (23:18, 28:11, 32:11, 12:20)

KSSSE: Brewer 29, Zoll 20 (14 as.), Dźwigalska 10, Szajtauer 9, Czarnodolska 9, Ogorodnikowa 6, K. Jaworska 6, Piekarska 5, Stelmach 1, B. Jaworska 0, Trębicka 0.

Basket: Adamowicz 10, Dorogobuzowa 10, Simon 9, Miłoszewska 9, Stankiewicz 9, Jakubiuk 7, Różyńska 5, Ostrowska 1, Naczk 0.