Euroliga: W meczu pogromców PGE Turowa lepszy Panathinaikos

W czwartek rozegrano pierwsze spotkanie 3. kolejki Euroligi w grupie C. Panathinaikos Ateny nie dał najmniejszych szans Fenerbahce Stambuł, wygrywając 91:73.

Rafał Malinowski

Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 12 punktów, a w przerwie ich przewaga wynosiła już 23 "oczek". Grecy zniszczyli Turków "trójkami". Panathinaikos zza łuku trafił aż 18 razy (na 26 prób) przy zaledwie czterech celnych rzutach ekipy ze Stambułu. Siedem "trójek" padło łupem AJ Slaughtera, który spotkanie zakończył z dorobkiem 23 punktów. Najlepszym graczem gości był Nemanja Bjelica (16 pkt).

W piątkowy wieczór odbędą się dwa kolejne spotkania grupy C. PGE Turów Zgorzelec zagra na wyjeździe z FC Barceloną, a Bayern Monachium podejmie EA7 Emporio Armani Mediolan.