Błyskawiczny początek beniaminka - relacja z meczu Meritumkredyt Pogoń Prudnik - AZS Politechnika Poznań

Beniaminek z Prudnika bez większych problemów uporał się z AZS Politechniką Poznań. Świetne zawody rozegrał Tomasz Madziar, który już w pierwszych dwóch minutach zdobył osiem punktów.

Patryk Neumann

Meritumkredyt Pogoń Prudnik od początku rzuciła się na rywali i po 40. sekundach prowadziła 6:0. W kolejnych fragmentach gospodarze powiększali przewagę, a drużynie z Poznania pozwolili tylko na chwilę oddechu. Cała seria trafień dała miejscowym wygraną pierwszą kwartę 30:15.

Kolejna część rozpoczęła się równie dobrze dla Pogoni. Wygrany 13:3 fragment i prowadzenie 43:18 zapowiadał pogrom Akademików. Wtedy jednak coś się zacięło w grze miejscowych, a osiem punktów z rzędu zdobyli przyjezdni. Bardzo dobrą zmianę dał Maciej Rostalski, który w pierwszej połowie rzucił 10 "oczek". Wspierał go Michał Wielechowski, autor dziewięciu punktów. Po dwóch przerwach wziętych przez Tomasza Michalaka gospodarze jednak otrząsnęli się i utrzymali 17 punktów przewagi. Tyle właśnie "oczek" w pierwszych 20 minutach uzyskał Tomasz Madziar, a 11 dorzucił Kacper Stalicki.

Tak dobrze Pogoń nie zagrała już po przerwie. W pierwszej połowie trafiała na poziomie 60 proc. Z gry w tym 15/19 za dwa punkty. W całym meczu skuteczność spadła do 51 proc. W tym 72 proc. Za dwa punkty. Rywale nie byli jednak w stanie już poważnie zagrozić beniaminkowi, który odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie. W następnej kolejce Pogoń uda się do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z niepokonaną Stalą, a pozostająca z jednym zwycięstwem Politechnika podejmie warszawską Legię.

W całym meczu Tomasz Madziar zdobył 24 punkty trafiając dziewięć z 15 rzutów z gry. Tylko cztery punkty uzyskał Krzysztof Chmielarz, lecz on również rozegrał świetny pojedynek, gdyż miał osiem zbiórek i 11 asyst. Tomasz Bodziński zanotował 12 punktów i osiem zbiórek a 15 punktów dołożył Artur Grygiel. Wśród przyjezdnych skuteczny po przerwie był Mateusz Rutkowski.

Na wyróżnienie zasłużyło również dwóch autorów double-double. To Adam Cichoń (10 punktów i 10 zbiórek) oraz Maciej Rostalski (18 punktów i 11 zbiórek). Meritumkredyt Pogoń Prudnik musiała sobie radzić w sobotę bez jednego z czołowych koszykarzy, Wojciecha Leszczyńskiego, lecz nie przeszkodziło to jej odnieść okazałego zwycięstwa.

Meritumkredyt Pogoń Prudnik - AZS Politechnika Poznań 82:65 (30:15, 19:17, 23:21, 10:12)

Pogoń: Madziar 24, Grygiel 15, Stalicki 13, Bodziński 12, Cichoń 10, Chmielarz 4, Bolibrzuch 2, Lipowczyk 2, Majka 0, Topolski 0, Trytek 0.

AZS: Rostalski 18, Rutkowski 15, Wielechowski 14, Janowski 5, Szydłowski 5, Baszak 2, Budnikowski 2, Rzeczkowski 2, Tyborowski 2, Andrzejewski 0, Pawełczyk 0.I liga koszykarzy: Hit kolejki dla Stali, pierwsze zwycięstwo Zagłębia (wyniki)