Katarzynki odjechały po przerwie - relacja z meczu Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Koszykarki Energi Toruń jedynie do przerwy miały problemy z AZS PWSZ Gorzów Wielkopolskim. Po przerwie Katarzynki w pełni dominowały na parkiecie i wygrały pojedynek z akademiczkami.

Łukasz Łukaszewski
Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie była najlepszym widowiskiem. Obydwie drużyny nie grały zorganizowanej koszykówki. Na parkiecie było sporo chaosu, koszykarki z Gorzowa i Torunia popełniały sporo błędów. Mimo tego od samego początku przewaga była po stronie zawodniczek Energi Toruń. Katarzynki wygrały pierwszą kwartę różnicą siedmiu punktów, na przerwę schodziły mając 6 oczek zaliczki.
Po powrocie z szatni podopieczne Elmedina Omanicia zaczęły całkowicie dominować na parkiecie. Torunianki zaczęły agresywniej bronić i w trzeciej kwarcie straciły jedynie 8 punktów. Energa Toruń zaczęła grać na bardzo dobrym poziomie, gorzowianki nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowane gospodynie.

- Mój zespół nie wykorzystał swoich szans w pierwszej połowie, gdy Katarzynki nie były jeszcze w grze. Po pierwszych dwóch kwartach nie było dobrze z naszym zespołem, ale chociaż dobrze broniliśmy - stwierdził trener Dariusz Maciejewski.

W ostatniej kwarcie Katarzynki kontrolowały jedynie przebieg gry. Trener Elmedin Omanić dał szansę rezerwowym, które utrzymały wynik. Ostatecznie Energa Toruń pokonała KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 82:58 i w dobrym stylu zadebiutowała przed własną publicznością.

- W pierwszej i drugiej połowie graliśmy słabo. Jedynie trzecia kwarta była udana w naszym wykonaniu - stwierdził po zakończeniu spotkania trener Elmedin Omanić.

Toruński zespół do zwycięstwa poprowadził duet Rebecca Harris - Aleksandra Pawlak. Obydwie koszykarki wspólnie zdobyły aż 40 punktów. Dużo lepiej niż w poprzednim meczu zaprezentowała się także Jelena Velinovic. W ekipie gorzowskiej świetny występ zanotowała Alyssia Brewer. Amerykańska podkoszowa rzuciła 23 punkty i miała 9 zbiórek, ale nie uchroniła to jej drużyny przed porażką.

Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 82:58 (19:12, 16:17, 27:8, 20:21)

Energa: R. Harris 23, A. Pawlak 17, J. Velinovic 13, M. Reid 7, A. Jackson6, A. Makowska 5, R. Ratajczak 3, T. Peckova 2, T. Ajdukovic 2, K.Darnikowska 2, K. Suknarowska 2, M. Wieczyńska 0.

AZS PWSZ: A. Brewer 23, O. Ogorodnikova 13, S. Zoll 11, K. Jaworska 6, N.Sobek 3, I. Piekarska 2, C. Czarnodolska 0, C. Trębicka 0, M. Szajtauer 0, K. Dźwigalska 0.