Pogrom na otwarcie hali - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - Pszczółka AZS UMCS Lublin

W sobotę koszykarki z Bydgoszczy i Lublina oficjalnie otworzyły Artego Arenę. I właściwie tylko ten fakt jest wart godny odnotowania z tego wydarzenia, gdyż sam mecz był jednostronnym widowiskiem.

Adrian Dudkiewicz

Bydgoszczanki bardzo mocno obawiały się swoich rywalek, które tydzień wcześniej napędziły Enerdze Toruń sporo nerwów. Dlatego trener Tomasz Herkt uczulał swoje zawodniczki na mocniejszą obronę. - Pierwsze spotkania w lidze są zawsze trudne. Tydzień temu doświadczył tego nasz rywal zza miedzy. Dlatego chciałem, aby koszykarki od początku wyszły na parkiet mocno skoncentrowane. O wszystkim zadecydowała twarda obrona w naszym wykonaniu, poprzez którą zachwialiśmy płynność gry lublinianek. Ponadto w ataku wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej niż tydzień temu w Rybniku - tłumaczył Herkt.

Od pierwszych minut lublinianki nie miały w zasadzie nic do powiedzenia. Już w połowie inauguracyjnej kwarty przegrywały 2:19. Wtedy było wiadomo, że dwa punkty zostaną w Artego Arenie. W kolejnych fragmentach bydgoszczanki tylko powiększały swoją przewagę. Trener Krzysztof Szewczyk nie ukrywał rozczarowania występem swoich koszykarek. - W zasadzie wypada tylko przeprosić naszych kibiców za ten mecz. Mierzyliśmy się na początku rozgrywek z Artego Bydgoszcz i Energą Toruń, ale nie jestem od oceniania siły tych rywali - odparł krótko Szewczyk.

W sobotę ważne było inne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii bydgoszczanki wystąpiły na nowej hali - Artego Arenie. Na inauguracyjny pojedynek przyszedł prawie komplet widzów. Oby też tak było w kolejnych potyczkach. Jedyny minus to problemy z klimatyzacją, które ciągną się od momentu prezentacji obiektu we wrześniu.

Natomiast poza otwarciem hali sztab szkoleniowy i Artego mocno ucieszyła możliwość sprawdzenia na parkietach kobiecej Tauron Basket Ligi swoich młodych koszykarek. Najmłodsza z nich, czyli Klaudia Niedźwiedzka 16 lat skończy dopiero w grudniu. Natomiast powracająca na parkiety Tauron Basket Ligi doświadczona Amerykanka Julie McBride na boisku spędziła tylko osiemnaście minut, co jest jej nowym rekordem w tych rozgrywkach. - Na pewno dla Klaudii osiem minut w takim towarzystwie zaprocentuje w jej dalszym rozwoju - zakończył Herkt.

Artego Bydgoszcz - Pszczółka AZS UMCS Lublin 91:41 (28:8, 19:14, 28:8, 20:11)

Punkty:

Artego: Ngwagbo 18, McBride 16, Gala 9, Carter 9, Koc 9, Krężel 9, Bekasiewicz 6, Mowlik 6, Faleńczyk 5, Szybała 2, Tellier 2, Niedźwiedzka 0.

Pszczółka: Poppens 9, Morawiec 9, Luburgh 9, Wiktoś 4, Żandarska 3, Trzeciak 3, Skwara 2, Skrzecz 2, Poleszak 0, Piędel 0.